شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
فوتون تانلند پاییز امسال به بازار می‌آید
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
وانت فوتون در سالن انتظار

فوتون تانلند پاییز امسال به بازار می‌آید

پرشین خودرو: پس از معرفی وینگل توسط دیار خودرو و وانت ایسوزو گروه بهمن، این بار نوبت به ایران خودرو دیزلی‌ها رسیده تا برای جا نماندن از بازار وانت‌های نیمه لوکس چاره‌ای بیاندیشند.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر چند که شنیدن این خبر دیگر تعجبی به همراه ندارد اما باید گفت ایران خودرو دیزل برای حل این مساله دست به دامان فوتون چین شده است. پیش از این دیگر تولید کننده دولتی خودروهای دیزلی یعنی سایپادیزل با این شرکت همکاری داشت، به همین جهت نام فوتون چندان ناآشنا نیست.

فوتون تانلند خودرویی است که بر اساس بدنه نسل فعلی تویوتا هایلوکس بنا شده و در واقع طراحی مجددی از آن است. فوتون ادعا می‌کند حدود سه سال زمان برای تحقیق و توسعه این محصول هزینه کرده است. این در حالی است که طراحی بدنه با وجود تغییرات فراوان نسبت به هایلوکس تنها در برخی جزئیات از آن متفاوت است. با این حال باید گفت طراحی ظاهری تانلند L برگ برنده‌ای است که این خودرو نسبت به رقبایش دارد.

مشخصات فنی

تانلند در ایران از یک پیشرانه 2.8 لیتری توربودیزل بهره خواهد برد که توان خروجی آن به 161 اسب بخار در 3600 دور در دقیقه می‌رسد. حداکثر گشتاوری تولید این پیشرانه عدد 360 نیوتن متر در 1800 تا 3600 دور در دقیقه را نشان می‌دهد. با این پیشرانه تانلند قادر است صفر تا 100 را در 13.5 ثانیه طی کند و به سرعتی بیش از 150 کیلومتر در ساعت دست یابد. برای این خودرو تنها یک نوع جعبه دنده 5 سرعته دستی قابل انتخاب است که در ترکیب با پیشرانه فوق مصرف 8 لیتر در صد کیلومتر را ارائه می‌دهد، که توانسته استاندارد آلایندگی یورو4 را دریافت کند.

تانلند در تیپ دو کابین دو دفرانسیل وارد بازار ایران خواهد شد. این خودرو در چرخهای عقب به ترمزهای کاسه‌ای و در جلو به ترمزهای دیسکی تجهیز شده است که سیستم‌های کمکی ABS و EBD نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

این خودرو قادر در حالت عادی تا یک تن بار را جا به جا کند که این مقدار در حالت بکسل به 2.25 تن افزایش پیدا می‌کند.

تجهیزات و امکانات

تانلند امکاناتی همچون شیشه های برقی، آینه الکتروکرومیک وسط، قفل مرکزی، روکش چرمی صندلی، سیستم تهویه مطبوع، دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو، کمربند ایمنی برای 5 سرنشین، قفل دیفرانسیل عقب، سنسور پارک، مک شکن، آینه‌های جانبی برقی و رینگ های 16 اینچی به صورت استاندارد بر روی این خودرو نصب شده‌اند، علاوه بر این DVD،GPS و دوربین دید عقب نیز از امکانات سفارشی این خودرو در چین هستند.

تانلند در ایران

با توجه به قیمت 100هزار یوانی این خودرو در چین می‌توان قیمتی حدود 30 میلیون تومان برای‌ آن در ایران پیش بینی کرد. با این اوصاف تانلند قیمتی بالاتر از رقبایش در ایران خواهد داشت. این خودرو در بازار ایران رقبایی چون وینگل3، وانت ایسوزو و کاپرا را پیش رو خواهد داشت.

برچسب ها:
فوتون
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
1
2
3
نظر بینندگان
!
!
!