شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
نیسان با NV200 وارد شبکه تاکسیرانی لندن می‌شود
۱۵:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۹

نیسان با NV200 وارد شبکه تاکسیرانی لندن می‌شود

پرشین خودرو: نیسان که پیش‌تر در یک قرارداد کلان وظیفه‌ تامین تاکسی‌های شهر نیویورک را بر عهده گرفته بود؛ این‌بار هم موفق شد تا این تجارت پرسودش را به قلب انگلستان؛ لندن بکشاند.

به گزارش «پرشین خودرو»، مینی‌ون‌های NV200 توانستند به عنوان نماینده‌های نیسان برنده این رقابت شوند تا از این به بعد عهده‌دار حمل و نقل جمعیت در این کلان‌شهر پرترافیک و نسبتا آلوده شوند. طبیعتا چیزی که از یک خودرو تاکسی مورد انتظار است سهولت ورود و خروج به آن، هزینه‌های نگهداری پایین، پیشرانه پاک و البته قیمت مناسب است که نظر می‌رسد NV200 تمام آن‌ها را داراست.

NV200 در دو رنگ مشکی و زرد رنگ وارد شبکه حمل و نقل لندن خواهد شد؛ شبکه‌ای که اکنون توسط تاکسی‌های TX4 اداره می شود اما قرار است این محصول جدید نیسان روح تازه‌ای به آن بدمد.

درهای کشویی و گنجایش پنج سرنشین اصلی‌ترین مشخصه‌های NV200 هستند که در کنار مواردی چون شعاع گردش 7.6 متری و قابلیت استفاده از آن توسط معلولین ( ویلچردار) عملکرد خودرو را به خوبی به نمایش می‌گذارند.

نه تنها قیمت NV200 نسبت به تاکسی‌های TX4 به مراتب ارزان تر است ؛ بلکه پیشرانه 1.5 لیتری دیزلی در نظر گرفته شده برای آن هم با مصرف 5.3 لیتر سوخت در هر صد کیلومتر در حدود 50 درصد نسبت به نمونه‌های کنونی مصرف کم‌تری دارد. شاید به خاطر کاهش هزینه‌های استهلاک باشد که نیسان ترجیح داده گیربکس شش سرعته دستی را برای این تاکسی‌ها در نظر بگیرد؛ اقدامی که هرچند باعث کاهش مصرف سوخت و رسیدن میزان تولید دی اکسید کربن به 139 گرم در هر کیلومتر شده؛ اما مطمئنا نسبت به انواع اتوماتیک گزینه راحت‌تری نخواهد بود.

NV200 یکی از محصولات شناخته شده و کاری نیسان است که تاکنون نزدیک به 100 هزار دستگاه از آن در 40 کشور جهان به فروش رسیده است؛ بنابراین می‌توان هزینه‌های نگهداری پایینی را هم از آن توقع داشت که همین‌طور هم هست؛ به طور مثال تنها به خاطر هزینه‌های ناشی از سوخت این خودرو نسبت به تاکسی‌های TX4 700 پوند کم‌هزینه‌تر است.

نیسان در کنار ارایه گونه مشکی که مخصوص گردشگران است که از برج بیگ بن بازدید می‌کنند؛ قصد دارد تا در سال آینده نمونه‌های آزمایشی را نیز از گونه الکتریکی NV200 وارد شبکه تاکسیرانی لندن کند؛ اقدامی که به حفظ محیط زیست کمک شایانی خواهد نمود.

برچسب ها:
تاکسی
عکس های مرتبط
1
2
3
4
نظر بینندگان
!
!
!