شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
موستانگ بیشتر ‌فروش می‌رود یا کامارو؟
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
بررسی آمار فروش ماسل‌های آمریکایی

موستانگ بیشتر ‌فروش می‌رود یا کامارو؟

پرشین خودرو: بعد از پایان یافتن شش ماه اول سال 2013، بسیارى از شرکت‌هاى معروف، آمار فروش محصولاتشان در این شش ماه را به بیرون منتشر كردند كه فورد و شورولت هم از این قاعده مستثنى نبودند.

به گزارش «پرشین خودرو»، حال با استفاده از این اعداد و ارقام مى توان مقدار فروش دو غول ماسل كار یعنى كامارو و موستانگ را باهم مقایسه كرد. همواره مشاهده رقابت بین موستانگ و كامارو براى هر دوستدار خودرویى، جذاب و لذت بخش بوده كه معمولاً نتیجه این رقابت را مشتریان رقم مى‌زنند البته فاز دیگر این رقابت در مجلات و مقالات، میان منتقدان و كارشناسان برپا است، اما حرف آخر را تعداد فروش این خودروها مى‌زند. حال در این مقاله نگاهى به فروش این دو مدل مى‌اندازیم تا بالاخره برنده این رقابت را مشخص كنیم.شركت‌ها معمولاً فروش محصولاتشان را به علت فشردگى رقابت، در دو نیمه سال بررسى مى‌كنند.

در هفته نخست از نیمه دوم سال، كامارو با اختلاف باورنكردنى از موستانگ پیشى گرفته اما قضاوت كردن بعد از طى یك هفته كاملاً بیهوده است، به همین دلیل، نیمه اول سال را كه از آن عبور كرده‌ایم را بررسى مى‌كنیم. در این دوره، برنده بى چون و چرا این رقابت موستانگ است. موستانگ در این شش ماه نه تنها از كامارو پیشى گرفت بلكه پرفروش‌ترین خودرو عضلانى جهان هم شد. اما دلیل این نتیجه چیست؟ چرا موستانگ در شش ماه اول پیروز شده است؟

خوب دلایل زیادى براى پیدایش این نتیجه وجود دارد كه بسیارى از آنها شخصى است، اما مى توان به چندین نمونه اشاره كرد مثلاً یكى از این عوامل، احتمال رونمایى از موستانگ جدید در پنجاهمین سالگرد پیدایش آن در آپریل سال بعدى است. خودرویى كه مجهز به سیستم تعلیق مستقل مجهز خواهد بود كه این سیستم برگ برنده‌ای برای این مدل نسبت به بقیه خودروهاى دیفرانسیل عقب جهان خواهد بود.

از دیگر دلایل آن مى‌توان به تبلیغات فراوان فورد براى موستانگ، تعدد مدل‌هاى مختلف موستانگ، وجود نام پر افتخار شلبى در میان مدل‌هاى موستانگ، قیمت كمتر نسبت به كامارو و.... اشاره كرد. حال اگر میزان فروش ماه پیش یعنى ژوئن را هم مورد بررسى قرار دهیم متوجه سقوط 10 درصدى فروش موستانگ و 21 درصدى كامارو و در عوض رشد 27 درصدى چلنجر مى‌شویم كه این نشان مى‌دهد، دوج براى نیمه دوم سال نقشه هاى فراوانى جهت جذب مشتریان موستانگ و كامارو به طرف مدل عضلانى خود كشیده كه این مى¬تواند باعث داغ‌تر شدن این رقابت در باقى سال شود.

با این حال دوج راه زیادى را در برابر خودروهایى كه بیش از دو دهه در جهان جولان می‌دهند، در پیش دارد. اگر بخواهیم فروش موستانگ و كامارو را در دو دهه اخیر بررسى كنیم باز به پیروزى موستانگ مى‌رسیم. شورولت در این بیست سال اخیر 345 هزار كامارو به فروش رسانده كه نسبت به رقم 1.02 میلیونى موستانگ بسیار ناچیز به حساب می‌آید.

- امیر وزیری

برچسب ها:
کاماروموستانگ
نظر بینندگان
!
!
!