جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
رقیب کره‌ای پریوس شکار شد
۱۲:۲۲ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۲

رقیب کره‌ای پریوس شکار شد

پرشین خودرو: مدتی پیش هیوندای وعده یک خودروی هیبریدی پیشرفته را با انتشار پیش نمایشی گنگ و نامفهوم داده بود و درست یک هفته بعد از آن، شرکت سازنده دو تصویر گرافیکی دیگر را از فضای داخلی کابین و طراحی بیرونی آن منتشر کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حالا نسخه نهایی و بدون پوشش هیوندای یونیک هیبریدی در خیابان‌ها هنگام تست و بیشتر هنگام ساخت تیزر (به دلیل وجود خودروی مرسدس بنز با یک دوربین بزرگ) دیده شده و توسط عکاسان جاسوسی همیشه حاضر در صحنه شکار شده است که نمایی کلی از این خودرو را به نمایش گذاشته است. البته نمایی کلی از بیرون آن و هنوز تصویری به غیر از پیش نمایش پیشین، از فضای داخلی این هیبریدی هیوندای منتشر نشده است.

مشتریان می‌توانند از گزینه‌های موتوری تنها الکتریکی، هیبریدی با پیشرانه بنزینی و پلاگین هیبریدی با پیشرانه‌ای بنزینی، یکی را برای تامین نیروی مورد نیاز اتومبیل خود انتخاب کنند که طبق اطلاعات جدید بدست آمده، پیشرانه‌های بنزینی درون سوز هیبریدی و پلاگین هیبریدی را موتوری 1.6 لیتری چهار سیلندر تشکیل داده و موتورهای الکتریکی هر سه سیستم محرک هم توسط باتری‌های لیتیوم یونی تامین می‌شود.

در خصوص طراحی ظاهری هم می‌توان با نگاهی کلی به تصاویر مربوط به یونیک، تمامی جزییات آن را بدون استتار مشاهده کرد. اول اینکه هیوندای در چهره این هیبریدی هم از نسل جدید جلوپنجره‌های خود استفاده کرده تا امضای خود را پای کارهایش زده باشد. در دو طرف جلوپنجره شش ضلعی حاشیه مشکی یونیک هم چراغ‌های پیشانی تمام LED پیشرفته قرار گرفته که پیش‌تر شبیه آن را در نسل جدید هیوندای الانترا دیده بودیم. مه شکن‌های روی سپر هم به صورت خوشه‌ای و از 9 ال ای دی در هر طرف تشکیل شده‌اند. به طور کلی طراحی جلویی خودرو با مولفه‌های پیش‌تر استفاده شده، برای مخاطبان شناخته شده هستند، ولی در طراحی عقبی هیوندای یونیک شاهد بدنه‌ای لیفت بک کشیده هستیم.

برچسب ها:
یونیک
عکس های مرتبط
نظر بینندگان
!
!
!