چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
2080 اسب ایرانی در خدمت آرش AF10
۱۰:۳۶ | ۱۳۹۴/۱۲/۰۳

2080 اسب ایرانی در خدمت آرش AF10

پرشین خودرو: در سال 2008 میلادی بود که آرش موتور، یکی از شرکت‌های خارجی با اصالت ایرانی، خودرویی اسپرت با نام آرش AF10 معرفی کرد، حال پس از گذشت تقریبا 8 سال آرش موتور با نسخه‌ای به روزرسانی شده از AF10، مهمان رسانه‌ها شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، این شرکت اعلام کرده که در نمایشگاه ژنو پیش رو هم حضوری مستمر خواهد داشت، ولی به روزرسانی که موازنه را بر هم زده و این خودروی اسپرت را پس از به روزرسانی، تبدیل به یک سوپر اسپرت پرقدرت کرده است.

در خصوص طراحی ظاهری عموما تمامی قسمت‌های خودرو تحت تاثیر قرار گرفته و بروزرسانی‌های گسترده‌ای بر روی بخش‌های مختلف آن صورت گرفته است که طراحی کلی آرش AF10 را اندکی شبیه به فراری انزو کرده است، از بحث طراحی بگذریم، به مهم‌ترین قسمت این خودرو می‌پردازیم که آرش موتور برای آن سنگ تمام گذاشته است.

بخش مولد قدرتی این خودرو، در اصل اعجوبه‌ای در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود که از یک پیشرانه 6.2 لیتری V8 و چهار موتور الکتریکی قدرتمند تشکیل شده که به صورت ترکیبی می‌توانند قدرتی 2080 اسب بخاری و گشتاوری 2280 نیوتن متری را تولید کنند که خودرو را در کمتر از 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند. موتور بنزینی هم به صورت تکی توان قدرتی 900 اسب بخاری و گشتاوری 1200 نیوتن متری را دارد و چهار موتور الکتریکی نیز با تامین نیروی آن‌ها توسط باتری‌های 32 کیلووات ساعتی، می‌توانند در مجموع قدرتی 1180 اسب بخاری در کنار گشتاوری 1080 نیوتن متری تولید کنند.

براساس گزارش‌ها، شاسی و بدنه این خودرو هم از 13 قطعه فیبرکربنی ساخته شده که در کنار مواد پلاستیکی، در کنار یکدیگر متصل شده‌اند و بر روی رینگ‌های 20 اینچی پوشیده شده توسط لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپرت سوار شده است.

در آخر هم آرش موتور اعلام کرد که قیمت تمام شده این محصول را در حالت اول 1.1 میلیون پوند تعیین کرده و در حالت دوم به همراه یک قفس رول ایمنی، کپسول آتشنشانی و سایر افزودنی‌ها، خودرو را به قیمتی 1.2 میلیون پوندی عرضه خواهد کرد.

برچسب ها:
آرش
عکس های مرتبط
نظر بینندگان
!
!
!