دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
«کوییک» به چه معناست؟
۱۲:۲۰ | ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
کنکاشی در معنای اسم جدیدترین خودروی سایپا؛

«کوییک» به چه معناست؟

پرشین خودرو: در زبان انگلیسی « Quick» به معنای سریع, چابک و تند است و در زبان فارسی به مکان های مختلفی اطلاق شده که با تعدادی از آنها در نوشتار ذیل آشنا می شویم.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، سایپا در انتخاب نام خودروی جدید خود؛ که تا پیش از این با اسم پروژه‌ای خود یعنی «212» شناخته می‌شد؛ از روش واژه‌ای استفاده کرده است و نام «کوییک» را که نامی خاص است برگزیده است, حال می‌خواهیم بدانیم این نام که با عبارت «کوئیک» نیز در برخی از مناطق دیده می‌شود چیست و بر چه چیزهایی اطلاق می‌شود:

کوییک طایفه‌ای از ایل‌های کرد ایران است که تقربیاً 150 خانوار است و در ژاورود مسکن دارند. جالب آنکه بدانیم منطقه‌ی ژاورود یکی از سه منطقه‌ی اورامانات است که درمیان شهرهای سنندج سروآباد وکامیاران قرار گر فته است.

روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان جاسک در استان هرمزگان ایران است که جمعیت آن ۵۷۹ نفر (۱۲۰خانوار) بوده‌است.

در استان کردستان و بخش موچش شهرستان کامیاران نیز روستایی وجود دارد که نامش «کوئیک»، است. این روستا در دهستان عوالان قرار دارد و جمعیت آن ۷۶ نفر (۱۸خانوار) بوده‌است.

نام روستای دیگری هم در شهر نقده «کوییک» است.

نام تپه‌ی است مربوط به عصر مس قدیم (هزاره ۴ میلادی ) است که در شهرستان جوانرود، بخش روانسر، و در جوار روستای کوئیک واقع شده, این اثر به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

در زبان انگلیسی « Quick» به معنای سریع, چابک و تند است.

این واژه هم به لحاظ آوایی و هم لحاظ نوشتاری بسیار خوش ترکیب و خوش صداست

شرکت خودروسازی سایپا دقیقاً در آخرین روزهای سال 1395 تصمیم گرفت تا از محصول خود «کوییک» پرده‌برداری نماید و آن را به عنوان هدیه ارزنده‌ای به هموطنان ایرانی ارائه نماید. این خودرو که حاصل چندین سال تجربه و تبحر در دانش طراحی و ساخت خودرو است, کاملاً توسط مهندسین ایرانی, طراحی و تولید شده است. انتخاب نام «کوییک» برای این خودرو, نشان از اهمیت این شرکت به سرزمینی است که «کوییک»‌های متعددی را در دامن خود نگه داشته و امروزه با معرفی این خودروی ایمن, چابک و راحت خود, راهی برای اعتلای نام ایران گشوده است.

برچسب ها:
سایپا کوییک
نظر بینندگان
محمد توفیق خواه
vote
۵
vote
۱۳۹۵/۱۲/۲۴
خدایش ما رو گرفتین کی میاد اینجوری عمل کنه 1- طایفه‌ای از ایل‌های کرد ایران است که تقربیاً 150 خانوار است 2- روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان جاسک در استان هرمزگان ایران است که جمعیت آن ۵۷۹ نفر (۱۲۰خانوار) بوده‌است. 3-در بخش موچش شهرستان کامیاران نیز روستایی وجود دارد که نامش «کوئیک»، است. این روستا در دهستان عوالان قرار دارد و جمعیت آن ۷۶ نفر (۱۸خانوار) بوده‌است 4- نام روستای دیگری هم در شهر نقده «کوییک» است. 5-نام تپه‌ی است مربوط به عصر مس قدیم کی میاد این دلیل رو بکار بگیره مردم رو چی حساب کردین یهوو بگید در زبان انگلیسی « Quick» به معنای سریع, چابک و تند است. چرا مردم و .... میپیچونید چون سریع, چابک و تند بیشتر بهش میاد تا اون 5 تا دلیل بی منطق ....!!!!!!!!
!
!
!