شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟
۰۹:۰۶ | ۱۳۹۱/۰۲/۱۸

خرید کدام پارس منطقی‌تر است؟

پرشین خودرو: هر چند که تمامی معادلات به این نقطه ختم می‌شود که پژو پارس انتخابی اقتصادی نخواهد بود اما فرض می‌کنیم که شما از میان خانواده سمند، پارس، 206، تندر 90، هیوندای ورنا و یا چینی‌ها تصمیم گرفته‌اید تا پارس را انتخاب کنید. حتما این سوال برای شما هم پیش خواهد آمد که "کدام پارس بهتر است؟"؛ "کدامیک انتظارات من را بهتر برآورده می‌کند؟"، خرید کدام یک منطقی تر و به صرفه تر خواهد بود؟ و سوالاتی از این دست.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیش از هر کاری باید ببینیم که خانواده پارس شامل چه مدل هایی می‌شود و تجهیزات در نظر گرفته شده برای آن ها چه هستند؛ تفاوت هایشان در کجاست و چقدر قیمت گذاری شده‌اند.

شش حق انتخاب برای پارس وجود دارد: پارس سال، پارس LX، پارس ELX ، پارس اتوماتیک، پارس سفارشی و پارس دوگانه سوز. عمده ترین تفاوت میان آنها ابتدا به موتور و گیربکس و سپس به بعضی از تجهیزات رفاهی و ایمنی و البته تزئیناتی می‌رسد.

پارس سال، دوگانه سوز و سفارشی؛ هر سه از موتور قدیمی و پرمصرف L3 استفاده می‌کنند. موتوری که موتور پایه سمند و همینطور پژو 405 هم هست و 98 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. مصرف 13.1 لیتری در شهر و 6.7 لیتری در جاده (آن هم طبق اعلام کارخانه) انتخاب این موتور را به یک گزینه کاملا غیر اقتصادی و نامعقول تبدیل می‌کند؛ خصوصا حالا که گران شدن بنزین های سهمیه‌ای هم قطعی شده و بنزین آزاد هم با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

البته گونه دوگانه سوز از مزیت استفاده از گاز طبیعی برخوردار است ولی طبعا با مشکلات خاص این خودروها؛ اعم از کوچک شدن صندوق عقب و آسیب دیدن موتور در دراز مدت مواجه خواهد بود (ضمن این که قدرت موتور در حالت بنزینی هم به 83 اسب بخار افت پیدا می‌کند ).

مدل هایی که از موتور L3 استفاده می‌کنند در ترمزهای کاسه‌ای عقب، شیشه بالابر های برقی جلو و عقب، آینه های برقی، ترمز ضدقفل ABS با سیستم توزیع نیروی ترمز ( EBD ) و ایربگ راننده با یکدیگر مشترکند اما تفاوت ها در بخش تجهیزات و تزئینات بیشتر می‌شود. پارس سال و سفارشی یک راهنما بر روی آینه‌های جانبی شان دارند؛ به سنسور عقب مجهز شده‌اند و طرح اتاقشان هم به رنگ بژ در آمده است. نمای داخلی پارس سال تغییراتی از قبیل تودری‌ها را نیز شامل شده که متاسفانه از کیفیت متریال و مونتاژ به شدت ضعیف رنج می برد. این در حالی است که پارس دوگانه سوز بدون دریافت این تغییرات همچنان با شمایل اولیه نمای داخلی پارس و از رنگ خاکستری برای پوشش کابین بهره می‌برد.

میان پارس سال و پارس سفارشی هم تفاوت‌های نسبتا زیادی وجود دارد؛ در پارس سفارشی صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شوند؛ کروز کنترل و پاور ویندوز به لیست تجهیزات اضافه شده‌اند؛ از قطعات چوب نما برای پوشش داشبورد و چرم برای پوشش فرمان استفاده شده است؛ ضمن آن که کپسول آتش نشانی هم در داخل خودرو تعبیه شده است! ( تا آن جا که به یاد داریم زمانی بحث بر سر اجباری کردن این آپشن حیاتی بود !! ). رینگ اسپرت و لاستیک سایز 195 و نشان کرومی پژو بر روی صندوق عقب وجه تمایز این دو مدل از یکدیگر است .

حالا سراغ مدل هایی می‌رویم که ایران خودرو آنها را از شر این موتور قدیمی نجات داده است! قطعا پارس ELX قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست . موتور L4 پژو/سیتروئن که زمانی بر پیکر زانتیا هم قرار گرفته بود هنوز هم قلب تپنده ELX است. قدرت 110 اسب بخاری این موتور و مصرف پایین سوختش ( نسبت به موتور L3 ) آن را از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می‌دهد. ترمزهای دیسکی عقب هم از خصوصیات قابل تحسین آن است.

پارس ELX با پارس اتوماتیک و پارس LX در بسیاری از تجهیزات مشترک است؛ هر دو از طرح کابین بژ بهره می‌برند و آینه‌های جانبی شان هم برقی است اما ELX قطعات تزئینی چوب نما ندارد و شیشه‌هایش هم به پاور ویندوز و فیلتر ضد اشعه ماورای بنفش مجهز نیستند.

در بیرون هم لاستیک سایز 195 و چراغ های عقب تیره ELX در مقابل راهنماهای روی آینه های جانبی پارس اتوماتیک و LX قرار می‌گیرند.

به طور کلی در بخش فنی هرچند ELX برتری هایی دارد اما این برتری ها آن قدرها محسوس نیست به خصوص که اگر میزان مصرف سوخت را هم لحاظ کنیم دو خودرو امتیازی برابر کسب می کنند.

پارس اتوماتیک و LX به مراتب مجهزتر و پرزرق و برق ترند ( در کابین البته ) اما چهره ی ELX اسپرت تر است.

بین پارس LX و اتوماتیک همانطور که از نامشان مشخص است اولین تفاوت به گیربکس هایشان باز میگردد . گیربکس چهار سرعته ی اتوماتیک پارس اتوماتیک که قابلیت تعویض دستی را ندارد وجه تمایز اصلی این دو مدل است.

در بخش تجهیزات پارس LX با سنسور دنده عقب و پاور ویندوز به مراتب نسبت به گونه ی اتوماتیک مجهزتر است.

البته عده‌ای از خریداران نسبت به گیربکس اتوماتیک نصب شده برای پارس اعتراضاتی دارند که بیشتر آنها مربوط به گیجی گیربکس در زمان معکوس کشیدن و تعویض دنده (به خصوص در سربالایی‌ها) و همینطور صدایی که از آن در هنگام تعویض دنده از یک به دو و بالعکس شنیده می‌شود، است. البته مصرف بالای سوخت هم از ایراداتی است که به این گیربکس وارد می‌شود اما هنوز هم بخش قابل توجهی از خریداران از انتخاب آن راضیند. ایرادات کیفی پارس تنها به گونه اتوماتیک مربوط نمی‌شود؛ در سایر مدل ها هم ایرادات فنی و کیفی ریز و درشتی گریبان بسیاری از خریداران را گرفته که بارزترین آنها ایرادات مربوط به تزئینات داخلی، کیفیت قطعات و خرابی‌های فنی است (از خرابی‌های مربوط به کاسه نمد گرفته تا خراب شدن ساعت دیجیتال، رگلاژ نبودن درها، گیر کردن در صندوق عقب و ...). البته اغلب خودروهای داخلی با چنین مشکلاتی دست به گریبانند که تغییر در منابع تامین قطعه و توجه داشتن به کمیت نسبت به کیفیت، دلیل اصلی آن است.

حال به سوالی می‌رسیم که در ابتدای نوشتار آن را مطرح کردیم: "کدامیک از این مدلها منطقی تر است؟".

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید عامل مصرف سوخت را لحاظ کنیم؛ که در آن صورت پارس سال، پارس دوگانه سوز و پارس سفارشی گزینه‌های چندان معقولی نخواهند بود. اگر به دنبال خودرویی اتوماتیک برای راحت تر شدن رانندگی در شهرهای بزرگ هستید طبیعتا پارس اتوماتیک انتخاب شما خواهد بود هر چند که بین 1.5 تا 2 ملیون تومان نسبت به مدل‌های دیگر گران تر است و تجهیزات کمتری هم دارد. اما میان پارس ELX و LX انتخاب کمی سخت تر است.

در فروش فوری و پیش فروش جدید ایران خودرو اثری از پارس ELX به چشم نمی‌خورد تا بتوان قضاوت درستی در مورد قیمت آن داشت اما با در نظر گرفتن شرایط کلی می‌توان رای به پارس LX داد که هماهنگی خوبی میان تجهیزات و خصوصیات فنی برقرار کرده است.

آپشن ها

پارس سال

پارس دوگانه سوز

پارس سفارشی

پارس LX

پارس اتوماتیک

پارس ELX

سنسور دنده عقب

دارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

دارد

ترمزهای عقب دیسکی

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

دارد

قطعات چوب نمای طرح جدید

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

صندلی جلوی برقی

ندارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

دارد

راهنمای روی آینه

دارد

ندارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

کروز کنترل

ندارد

ندارد

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

پاور ویندوز

ندارد

ندارد

دارد

دارد

ندارد

ندارد

برچسب ها:
پارس
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
نظر بینندگان
امیر حسین
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۷/۱۱
فقط پارس ELX موتور زانتیا فقطو فقط من اینو میگم پارس های ۹۰ به بالا ارزش ندارن
پارس ELX موتور زانتیا
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۷/۱۱
فقط پارس ELX موتور زانتیا مدل ۹۰ به پایین ۹۰ به بالا ارزش ندارن باتشکر از من میشنوید ELX زانتیا بخرید فقطو فقط
سبهان
vote
vote
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
فقط فقط پرشیا xu7/L4بهترین موتور تو رده پارس
بهرام
vote
vote
۱۳۹۶/۰۶/۲۰
پژو ۲۰۶ دارم قیمتشم سی میلیونه شتابش هم زیاده سفارشی هم هست و مدلش هم ۹۰ است .
aaa
vote
vote
۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام دوستان پدر من میخواد ماشین بگیره بهم گفت که تحقیق کنم به نظر شما پرشیا elxبگیریم یا elx با موتور زانتیا؟
حامد
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۵/۱۴
داداش من وقتی که ماشین ایران خودرو گرفتم ماموریتی فرستادنم من گفتم با ماشین شخصی میرم لطف کردن هزینه بنزینو دادن لامصب کم نمیاره با اشاره 140تارو پر می‌کنه اما موتور من موتور زانتیاهه
جواد
vote
۸
vote
۱۳۹۶/۰۴/۰۶
سلام دوستان پژوپارسTU5خوب است؟ یا ELXلطفاکمک کنید
محمد
vote
vote
۱۳۹۶/۰۳/۲۱
باسلام لطفا راهنمایی کنید پارس سال مدل 91دارم گاز سوزش کنم مشکلی پیش نمیاد
آرمان
vote
۱
vote
۱۳۹۶/۰۳/۲۰
خرما شینی می خری بخر ولی پارس سال نخر فقط پارس ELXبا موتورXUM
جعفر
vote
vote
۱۳۹۶/۰۳/۰۲
سلام.آقایون کسی میدونه چرا پارس 87 با 89 قیمتش یکسانه؟؟؟ یکی به من گفت کیفیت موتوراشون فرق داره......این درسته
مهدی
vote
vote
۱۳۹۶/۰۲/۱۱
سلام من ی دانش جوم برای رفت و آمد ب دانش گاه ی ماسین خوب میخاستم اول ی 405خربدم ازش راضی نبودم ولی بایک پژو پارس سال پای گاز سوز عوضش کردم از راضیم ماشین راحتی کم خرم هست
مجید
vote
۱۱
vote
۱۳۹۶/۰۲/۰۶
سلام خدمت دوستان،من پارس elx مدل 89 دارم ازش هم راضی ام،ماشین قابل پرستش هستش،دوستانی كه اینقد میگن tu5 اگر توی جاده elx دیدی اصلا باهاش كل ننداز چون رنده تون میكنه مخصوصا اگ پشتش رو به اسمون و نوكش زمینا بوسیده باشه،باس سوار شی تا دگ تعصب tu5 نكشی.از صندلی های گرمكن و سردكن دارش كه بگذریم و حتی ترمز های خوبش، باس تجربه ی سرعت خودما بگم ٢٣٠كیلومتر،مگان راهور نتونست بگیره منا،شوتی های جنوب میدونن چی میگم،،،خدایی اگ حاكم شهر بودم صدای اگزوز ماشینما سرود ملی میكردم..سلامتی همه ماشین بازا
سعید
vote
vote
۱۳۹۵/۱۲/۱۶
توصیه من به دوستان گرانقدر پارس tu5 هستش نه فقط بین مدلهای پارس بلکه از تمامی ماشینهای ایراخودر سرتره امیدوارم همه دوستان بیرن و از داتنش لذت ببرند
محسن
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۱۲/۰۲
سلام دوستان میخوام ماشین صفر بخرم ایا ماشین پژو پارس تیوفایو بهتره یا پارس تندر لطفا راهنمایی کنید
محمد عرب
vote
۶
vote
۱۳۹۵/۱۱/۲۸
Elxبهترینشه یکسال دارمش واقعا علیه از همه نظر
مرتضی
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۱۱/۲۳
من پارس 85 دارم بنزینی خیلی راضیم مصرفش تو جاده 8.2 هست تو شهر هم 9 لیتر مصرف می کنه. هم شتابش خوبه هم استخون بندی شاسیش عالیه
سعید
vote
vote
۱۳۹۵/۰۹/۳۰
سلام دوستان ۴ماه میشه پارس دوگانه کارخانه مدل نود خریدم، شتابش خوبه فقط مصرف گاز و بنزینش زیاده، بردم نمایندگی گفت عادیه میخوام با یه پارس ای ال ایکس مدل نود عوض کنم. به نظرتون این کار را انجام بدم؟
ح
vote
-۱۹
vote
۱۳۹۵/۰۹/۱۴
سلام بنده قبلا پژو روآ داشتم دو گانه کارخانه مدل 87 خدا وکیلی خیلی خوب بود بدون اذیت سال 94 پارس سال گرفتم اصلا رازی نیستم روآ خیلی از پارس بهتر بود در راه رفتن کفی حرف نداشت فقط سر بالایی ها کم می آوردولی در طول این 7سال ماشین بی درد سری و کم خرجی بود .
مهیار
vote
۱۴
vote
۱۳۹۵/۰۸/۰۷
مطمئن باشیدLXبهترین و منطقی ترین مدله انتخاب خوبیه
محمد
vote
-۳۹
vote
۱۳۹۵/۰۸/۰۶
پراید دارم از همه ی ماشین هایی که خریدم بهتره
!
!
!