دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
ولوو V40 کراس کانتری رونمایی شد
۱۶:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۳

ولوو V40 کراس کانتری رونمایی شد

پرشین خودرو: ولوو V40 کراس کانتری مدل 2013 در کلاس C خودروها، ترکیبی منحصربه فرد از استحکامی مثال زدنی و ظرافت است که این محصول جدید ولوو خصوصیات بی‌شماری نظیر دینامیک رانندگی فوق‌العاده، سهولت استفاده از امکانات کابین، پایداری بی‌نظیر، مصرف اقتصادی سوخت و پیشتازی در امر ایمنی دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»،این خودرو به طور استاندارد مجهز به سیستم استارت-استاپ است، هم‌چنین امکاناتی نظیر هندزفری بلوتوث، پخش کننده موسیقی بی سیم، سیستم ترمز هوشمند برای رانندگی در شهر، به طور پیش فرض در این خودرو وجود دارند. در رابطه با عابر پیاده نیز ولوو کراس کانتری به سیستم تشخیص عابر و کیسه هوای عابر پیاده مجهز است تا در بخش ایمنی چیزی کم نگذاشته باشد و مانند همیشه نام ولوو در لیست خودروهای ایمن قرار بگیرد. درواقع ولوو V40 کراس کانتری سومین محصول از خانواده V40 است و شامل جزئیات منحصربه فردی در بین اعضای خانواده است که برخی از آن‌ها به‌این شرح هستند: ریل‌های سقفی نقره‌ای براق، رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی، سپر جلوی دوقسمتی، جلوپنجره لانه‌زنبوری، چراغ‌های روشنایی در طول روز به شکل عمودی، خطوط برجسته بدنه و سپر عقب دوتکه به همراه بخش محافظ زیرین آن.

پیشرانه‌ها و انواع تیپ بندی V40 کراس کانتری:

نمونه D2 کراس کانتری تنها 99 گرم بر کیلومتر گاز Co2 منتشر می‌کند که این قابلیت را مدیون پیشرانه دیزلی 1.6 لیتری خود است که این پیشرانه توان تولید نیرویی برابر با 115 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتن‌برمتر را دارد و خودروهای مجهز به این نمونه دارای جعبه دنده شش سرعته دستی و سیستم استارت-استاپ هستند. علاوه ‌بر این، مدل‌های دیگر با پیشرانه پنج سیلندر 2 لیتری توربودیزل با کد D4 عرضه می‌شوند، البته پیشرانه 2 لیتری D3 نیز قابل عرضه است با این تفاوت که نمونه D4 بهینه‌سازی شده است و از این رو عمل‌کرد بهتری در زمینه مصرف اقتصادی سوخت دارد که توان تولیدی و گشتاور آن به ترتیب 177 اسب بخار و 400 نیوتن‌برمتر است و در صورت استفاده از جعبه دنده خودکار شتاب صفر تا صد کیلومتردرساعت آن 7.9 ثانیه است. میانگین مصرف سوخت و میزان انتشار گاز Co2 توسط این پیشرانه 3.6 لیتر در 100 کیلومتر (117 گرم درکیلومتر) برای جعبه دنده دستی و 4.3 لیتر در 100 کیلومتر (137 گرم درکیلومتر) در صورت استفاده از جعبه دنده خودکار است. اما پیشرانه D3 نیرویی معادل 150 اسب بخار و گشتاوری درحد 350 نیوتن‌برمتر دارد. هردو مدل توربودیزل توانایی همکاری با جعبه دنده شش سرعته دستی و خودکار را دارند.

یکی دیگر از تیپ‌های ولوو V40 کراس کانتری که مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک نیز هست دارای پیشرانه بنزینی T5 توربو است، مدل T5 دارای پیشرانه پنج سیلندر 2.5 لیتری با توان تولیدی 254 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتن‌برمتر است اما این مدل تنها با جعبه دنده خودکار عرضه می‌شود و شتاب صفر تا صدکیلومتر آن فقط شش ثانیه است و میانگین میزان مصرف بنزین در این خودرو 7 لیتر در 100 کیلومتر است. هم‌چنین T4 از دیگر تیپ‌های بنزین سوز عرضه شده توسط ولوو است که از پیشرانه GTDi 1.6 لیتری با توان 180 اسب بخار و بیشینه گشتاور 270 نیوتن‌برمتر و میانگین مصرفی به میزان 4.6 لیتر در 100 کیلومتر بهره می‌برد. میزان انتشار گاز Co2 توسط این مدل 129 گرم درکیلومتر اعلام شده است.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کراس کانتری سیستم کنترل در شیب (HDC) است و فقط در تیپ T5 که تمامی چرخ‌های آن متحرک هستند (AWD) به شکل استاندارد وجود دارد. سیستم HDC به طور خودکار سرعت اتومبیل را در مسیرهای شیب‌دار در زمان رانندگی آهسته کنترل می‌کند. در محصول جدید کارخانه خودروسازی ولوو طیف وسیعی از امکانات رفاهی گنجانده شده است، مانند دو نگه دارنده فنجان، خروجی برق 12 ولت درون کنسول، قفسه‌ها و محفظه‌های نگه دارنده اشیا با قابلیت طبقه بندی، البته نباید نورپردازی بی‌نظیر داخل کابین را فراموش کرد که از لامپ‌های LED برای این منظور استفاده شده است و از طیف قرمز تا آبی با توجه به دمای اتاق تغییر رنگ می‌دهند. این خودرو به عنوان یک گزینه انتخابی می تواند به سیستمی جهت تغییر وضعیت رانندگی به سه حالت Eco، Performance و Elegance مجهز گردد.

-علی بیننده

برچسب ها:
V40
عکس های مرتبط
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
نظر بینندگان
مهدی علیپور
vote
۰
vote
۱۳۹۵/۰۳/۰۶
قیمت اروپایی آن وقیمت داخلی را قید بفرمایید
!
!
!