جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۱۳۹۶/۰۹/۱۰
تاثیر برندهای جهانی در بهبود شرایط حمل و نقل جاده ای و رونق کسب و کار

تاثیر برندهای جهانی در بهبود شرایط حمل و نقل جاده ای و رونق کسب و کار

مجید مدنی**

وقت آن رسیده که همگام با کشورهای توسعه یافته و پیشرو در تکنولوژی، در استفاده از خودروهای تجاری باری ، در کنار مسائلی چون توان و قدرت و نیز میزان حمل بار و کالا، از برند و خودروهایی استفاده کنیم که در آنها به موارد دیگری همچون مسئولیت های اجتماعی و موارد رفاهی و آسایشی رانندگان، با حفظ عدم پیچیدگی، دسترسی آسان به امکانات و سهولت استفاده از خودروها، تدبیری صورت گیرد.
اقداماتی همچون کاهش میزان آلایندگی محیط زیست و کمتر شدن استفاده از سوخت های فسیلی توسط خودروهای باری، حفظ امنیت جانی رانندگان، عابران و خودروهای در حال تردد در خیابانها و جاده ها، از اهم مواردی است که یک برند باید در حوزه مسئولیت های اجتماعی زیرمجموعه خود مدنظر قرار دهد.
در محدوده امکانات رفاهی و ایمنی بیشتر رانندگان، استفاده از صندلی هایی که ارگونومی بیشتری ایجاد کند تا رانندگان در اثر کار دراز مدت دچار آسیب های جسمی و بیماریهایی چون آرتروز و دیسک کمر و ... نشوند، یکی از آیتم های مهم در حفظ سلامت جسمی و روانی شاغلان در این حوزه خواهد بود. رعایت این نکته مهم در کابین خودروهای کار و تجاری علاوه بر جلوگیری از خستگی راننده در جاده، به افزایش هوشیاری کاربر کمک خواهد کرد که به تبع آن ایمنی در جاده ها نیز افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.
گرمایش و سرمایش کابین و تردد راحت تر در کابین خودرو، رعایت موارد و نکاتی که موجب دید بهتر و تسلط بیشتر راننده شود و استفاده از تکنولوژی هایی که سرعت عمل راننده را در جلوگیری از حوادث احتمالی افزایش دهد و در کنار این موارد، سهولت تعویض قطعاتی که توسط خود راننده صورت می پذیرد، همگی منجر به تجربه لذتی بی بدیل در رانندگی می شود و در نهایت افزایش راندمان کاری بیشتر راننده و خودرو را به ارمغان خواهد آورد.
در نظر داشتن مواردی که گفته شد، علاوه بر جامعه و راننده، صاحبان صنایع و کسب و کار های مختلف را نیز منتفع خواهد ساخت وعواید مالی بیشتری را نصیب کاربران خواهد کرد.
در نهایت باید در نظر داشت که انتقال تکنولوژی ساخت و مونتاژ خودروهای با کیفیت و رعایت داخلی سازی های معقولانه و اقتصادی، موجب گردش بهتر و بیشتر چرخ صنعت و کاهش خروج ارز از کشور می شود ضمن اینکه به اشتغال جوانان میهن عزیزمان کمک شایانی خواهد شد.

 

رییس سازمان فروش شرکت مایان فولاد(میتسوبیشی فوسو)