شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
پرشین خودرو
تخفیف در طرح تعویض اتوبوس‌های فرسوده
۱۳:۲۹ | ۱۳۹۱/۰۲/۲۰

تخفیف در طرح تعویض اتوبوس‌های فرسوده

پرشین خودرو: مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی هزار دستگاه خودرو برون شهری مشمول طرح تعویض خودروهای فرسوده هستند.

ب گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، سعید سبحانی افزود: در مجموع هزار و 294 خودرو، شامل انواع کامیون، اتوبوس و مینی بوس در خراسان شمالی مشمول طرح تعویض خودروهای فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل، کامیون های دارای سن بالای 35 سال فرسوده محسوب می شوند اظهار داشت: بیشترین خودروهای فرسوده در استان انواع کامیون ها، تریلر و کامیونت های باری بوده که در این زمینه در مجموع هزار و 86 دستگاه شناسایی شده اند.

سبحانی عمر اطلاق فرسودگی به دستگاه های مینی بوس را 30 سال به بالا دانست و افزود: در خراسان شمالی 177 دستگاه مینی بوس در زمره خودروهای فرسوده قرار گرفته اند.

وی گفت: همچنین در استان 31 دستگاه اتوبوس دارای سن بیش از 25 سال وجود داشته که مشمول طرح تعویض خودروهای فرسوده قلمداد می شوند.

این مسئول در مورد خودروهای سواری برون شهری یادآور شد: تمامی سواری های برون شهری جدید بوده و با میانگین عمر 2 سال و 8 ماه در حال فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: در طرح تعویض خودروهای فرسوده برای مینی بوس، بانک های عامل مبلغ 200 میلیون ریال تسهیلات کم بهره اعطا کرده و اداره کل حمل و نقل نیز مبلغ 80 میلیون ریال به صورت بلاعوض در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

سبحانی گفت: علاوه بر این، مراکز اسقاط نیز برای خرید خودوری اسقاطی مینی بوس، مبلغ 30 میلیون ریال را در اختیار دارندگان خودروهای فرسوده قرار می دهند.

وی در مورد شرایط تعویض انواع کامیون های فرسوده افزود: بانک با توجه به نوع کامیون، تا سقف 80 درصد قیمت ناوگان، تسهیلات کم بهره اعطا کرده و مراکز اسقاط نیز بین 30 تا 150 میلیون ریال برای خرید ناوگان اسقاطی پرداخت می کنند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان شمالی تصریح کرد: در تعویض اتوبوس های فرسوده نیز مراکز فروش این ناوگان، به متقاضیان تا سقف 150 میلیون ریال تخفیف خرید اعطا می کنند.

برچسب ها:
اتوبوس فرسوده
نظر بینندگان
ناشناس
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۲/۲۱
سلام فکری به حال اتوبوسهای فرسوده .الاینده واقعی .حادثه ساز به علت فرسودهگی و نبود اجناس اصلی بکنید آخر ما دانشجویان تقصیر نداریم که درگیر این اتوکارها شدیم باکمال تشکر از ان مقامات محترم
!
!
!