شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
پرشین خودرو
Voleex C30 به زودی وارد بازار می شود
۱۱:۲۳ | ۱۳۹۱/۰۲/۲۹
رونمایی از محصول جدید خودروسازان راین

Voleex C30 به زودی وارد بازار می شود

پرشین خودرو: سخنگوی گروه صنعتی کرمان خودرو اعلام کرد: شرکت خودروسازان راین محصول جدید شرکت گریت وال چین را با نام Voleex C30 وارد بازار می کند.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، محمد جعفر مجذوبی در حاشیه مراسم رونمایی از این خودرو ضمن بیان این مطلب افزود: شرکت خودروسازان راین پیش از این خودروهای ورنا و آوانته از محصولات شرکت هیوندایی کره جنوبی را تولید می کرد که در حال حاضر تولید این دو محصول متوقف شده و این مجموعه همکاری های گسترده ای را با شرکت گریت وال چین آغاز کرده است.

وی افزود: شرکت خودروسازان راین از سال 89 رایزنی و مذاکره با خودروسازان مختلف جهان را آغاز کرد که علاوه بر چین خودروسازان دیگری از سایر کشورهای جهان را شامل می شد و و در نهایت طی اسفندماه همان سال توافقات نهایی با این شرکت چینی به عمل آمد.

وی گفت: طی سال گذشته اولین نمونه های این خودرو جهت انجام تست های مختلف و اخذ تاییدیه های استاندارد وارد کشور شد و در نهایت اواخر سال گذشته تولید آزمایشی خودرو Voleex C30 در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طی هفته های آینده اولین گروه از این خودرو وارد بازار خواهد شد افزود: برای تولید این محصول ابتدا چهار تیپ از آن مورد ارزیابی مدیران شرکت خودروسازان راین قرار گرفت که دو تیپ لاکچری دنده معمولی و اتومات و دو تیپ الیت دنده معمولی و اتومات را شامل می شد.

مجذوبی با اشاره به وضعیت رقابت در بین خودروهای هم کلاس این محصول گفت: پس از ارزیابی های نهایی تصمیم بر این شد تا ابتدا دو محصول دنده ای و اتومات الیت تولید و به بازار عرضه شود.

سخنگوی گروه صنعتی کرمان خودرو خاطر نشان کرد: هنوز قیمت نهایی این محصول مشخص نشده، اما با توجه به امکانات نصب شده بر روی این خودرو و برخورداری از امکانات پیشرفته پیش بینی می شود این دو خودرو با قیمت هایی در محدوده 25 تا 30 میلیون تومان به بازار عرضه شود.

وی در رابطه با قیمت های احتمالی این چهار خودرو گفت: آخرین ارزیابی ها از کشش بازار این محصولات نشان می دهد خودرو لاکچری دنده معمولی حدود 25 میلیون تومان، لاکچری اتومات با گیربکس CVT 28 تا 29 میلیون تومان، الیت معمولی 26تا 27 میلیون تومان و الیت اتومات با گیربکس CVT نیز با قیمتی در حدود 31.5 میلیون تومان به بازار عرضه شود.

وی با بیان اینکه محصولات یاد شده با استانداردهای روز دنیا تولید می شوند افزود: خودرو Voleex C30دارای استاندارد آلایندگی یورو4 را دارا بوده و از امکاناتی همچون صندلی چرمی، آیینه تاشو، سیستم تهویه مطبوع دیجیتال، سیستم صوتی پیشرفته برخوردار بوده و مزیت های بالاتری نسبت به خودروهای هم کلاس خود دارد.

مجذوبی افزود: شرکت گریت وال یکی از پنج خودروساز برتر کشور چین محسوب می شود و در حال حاضر بسیاری از محصولات خود را به دیگر کشورها از جمله اروپا و استرالیا صادر می کند.

سخنگوی گروه صنعتی کرمان خودرو خاطر نشان کرد: شرکت خودروسازان راین از بین چهار محصول اصلی شرکت گریت وال خودرو Voleex C30 را که نسبت به سایر محصولات این شرکت مزیت های بیشتری دارد را انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه برنامه شرکت خودروسازان راین تولید و عرضه هشت هزار دستگاه از این خودرو در سال جاری است، افزود: در ابتدا مدل دنده ای الیت و سپس از اواخز تابستان امسال محصول اتومات آن به بازار خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه در آغاز کار حدود 30درصد از این خودرو ساخت داخل خواهد بود، تصریح کرد: تاکنون 240دستگاه از این خودرو در کشور تولید شده که طی هفته های آینده به بازار عرضه می شود.

مجذوبی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که آیا قرارداد منعقد شده با این شرکت چینی انتقال تکنولوژی را هم شالمل می شود؟ افزود: مذاکرات طرف ایرانی با خودروساز چینی از ابتدا با محوریت انتقال تکنولوژی همراه بوده اما طبیعی است برای تحقق این هدف ابتدا باید از سی کی دی شروع کنیم و به دنبال آن وارد فشای انتقال تکنولوژی شویم.

سخنگوی گروه صنعتی کرمان خودرو گفت: طرف چینی هم به هیچ وجه به دنبال تجارت صرف با ایران نیست افزود: همکاری دو شرکت با تولید محصولا جدید و انتقال دانش فنی ادامه خواهد یافت و با توجه به اینکه شرکت چینی متعلق به بخش خصوصی است، چشم انداز روشنی در ادامه همکاری های دو طرف وجود خواهد داشت.

وی گفت: شرکت گریت وال چین از ظرفیت تولید یک میلیون دستگاه خودرو در سال برخوردار است و در حال حاضر با تولید سالانه 650هزار دستگاه به فعالیت خود ادامه می دهد که طی سال جاری میلادی 120هزار دستگاه از آن را به کشورهای مختلف جهان از جمله ایران صادر خواهد کرد.

وی از تولید یک محصول SUV شرکت گریت وال توسط خودروسازان راین درآینده نزدیک خبر داد و افزود: این خودرو haval H6 نام دارد و از موتور 2400سی سی اتومات برخوردار است و تمام آپشن ها را دارا خواهد بود.

مجذوبی خاطر نشان کرد: شرکت گریت وال چین بخشی از دانش فنی خود را با همکاری شرکت تویوتا مستقر کرده و بسیاری از سیستم ها و فرآینده های تولید خود را مبتنی بر سازوکارهای اجرایی این شرکت ژاپنی پیاده کرده است.

سخنگوی گروه صنعتی کرمان خودرو با بیان اینکه طراحی محصولات گریت وال با همکاری شرکت های معتبر ایتالیایی و آلمانی صورت می گیرد، افزود: دانش فنی قوای محرکه و تولید موتور در داخل شرکت گریت وال صورت می گیرد و شرکت های معتبری مانند بوش همکاری نزدیکی با این مجموعه دارند.

وی در پایان چشم انداز همکاری شرکت خودروسازان راین با گریت وال چین را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: هر دو مجموعه همکاری مستمر و پایدار در زمینه تولید محصولات جدید، انتقال دانش فنی و افزایش عمق ساخت داخل را در دستور کار خود قرار داده اند.

عکس های مرتبط
سی30
نظر بینندگان
قربان
vote
۲
vote
۱۳۹۳/۰۳/۱۳
5 ماهه سوار وولکسم ازش راضیم فقط گلستان نمایندگی نداره اگه ممکنه به فکرش باشن !!
حديث
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۶/۰۵
من وولكس دارم خيلي هم راضي ام ‏ هم زيباست؛هم امكانات خوبي داره و راحته ب نسبت ‏207و ...‏ راضيم ازش
رضا
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۴/۳۱
من داشتم گول قشنگیشومیخوردم ولی خیلی بالاست قیمتش ..... شرکتهای خودمون که هیچ طرحی ندارن
payam
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۴/۳۰
raftam emrooz verena sabte nam konam goftan dg tolid nemishe jash c30 jay gozin sho0de mondam khobe ya bad
فریبرز
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۴/۲۵
ولیکس-خودرویی شیک وبا کلاس با رخ زیبا وسواری نرم و راحت است که با داشتن مدلهای دنده ای و اتومات از خودروهای هم قیمت خود در بازار فعلی مثل 207 برتر می باشد . تنها در مدل اتومات از کمی قدرت موتور (در حرکت در شیب با بار کامل و حالت استفاده از کولر )رنج میبرد که در صورت توجه مدیران شرکت به مشتری مداری که ضامن بقای شرکتها در بازار رقابتی است حتما می توان با نصب کیتهای تقویتی برای موتور و گیربکس مدلهای تحویلی و نصب موتور قویتر برای تولیدات جدید اتوماتیک عیب موجود را برطرف کرد.همچنین هنوز تعمیرکاران شرکت تسلط کافی در کار موتور و الکترونیک خودرو ندارند و بیشتر تعویض کار هستند تا تعمیرکار.
محسن
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۳/۱۳
با نظر اون د,ستمون که نوشته بود ماشین تولید می کنین به فکر قطعات یدکی اون ها هم باشین موافقم ایران خودرو و سایپا هر بدی داشته باشه توی هر سوپری قطعاتش پیدا می شه اما حالا پیدا کن یه پیچ یدکی این ماشینای به اصطلاح خارجی رو
محمد
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۹
من گریت وال دارم ورنا هم داشتم ماشینه خوبیه قابله مقایسه با 206 و پارس نیست خیلی بهتره
حبیب
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۷
من تاحالا15000هزاركیلومترماشین ولكس سوارشدم تاحالافیلتر هوابراش پیدانكردم شماكه ماشین وارد میكنین به فكر قطعش نیزباشین
رضا
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۵
خداااااااااااايااااااااااااا واقعا بدبختيم آخه تاكي؟
سعید
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۱
خدا قوت و خسته نباشید به برادران چینی
امیر
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۲
واقعا یکبار امتحان کنید دیگه طرفش نمیرید ماشین چینی درجه 3 رو با قیمت 5 میلیون میدن 40 میلیون بعد میرن سمند خودمون رو تو افغانستا میدن 12 میلیون واقعا متاسفام برای مردم ایران
محسن
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۹
این خودرو شرف داره به پارس که شده 30تومن
داريوش
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۰
خيلي دوس دارم خودرو وولكس رو امتحان كنم ولي...
مهرداد
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۶
برای خودمون متاسفم که خرید خودروی چینی شده آرزو
جواد
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۰/۳۰
ما کم داریم از لوازمهای چینی چوب میخوریم که حالا باید ماشین چینی که هیچ سابقه طولانی هم ندارد اعتماد کنیم ان هم با قیمتهای فضایی و دو برابر خرید کمپانیها
جواد
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۵
رسیده به استخون
حمید
vote
۸
vote
۱۳۹۱/۰۹/۱۷
حیف مردم ایران که گیر همچین خودروسازهایی افتادن!
معین
vote
۱۶
vote
۱۳۹۱/۰۸/۱۷
فقط یکی به من اخه ماشین های خوب سوار شدن با قیمت مناسب حق ما مردم نیست؟چرا؟
حسن
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۰۸/۱۵
واقعاً دیگه گند زدن با این صنعت خودروسازی و این قیمتهای فضایی.
رضا
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۰۷/۱۹
برای خودمون متاسفم اولین تولید کننده تواسیا بودیم حالا باید ماشین چینی سرهم کنیم اسمشو بذاریم تولید ملی با دو برابر قیمت اصلی
!
!
!