شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
پرشین خودرو
کنترل سرعت غیرمجاز در جاده های کشور
۱۱:۲۵ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۴
باشگاه مشتریان کرمان موتور

کنترل سرعت غیرمجاز در جاده های کشور

پرشین خودرو: جانشین پلیس راه کشور از اجرای طرح کنترل سرعت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی از شنبه دهم تیرماه به مدت یک هفته خبرداد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ پرویز سیاح البرزی اظهارداشت: طرح کنترل سرعت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، از روز شنبه دهم تیرماه به مدت یک هفته با هدف کنترل کلیه وسایل نقلیه عبوری در کلیه جاده های کشور به صورت ویژه به اجرا در آمد.

وی افزود: به منظور کنترل این دو تخلف حادثه ساز در محورهای مواصلاتی کشور، این طرح به صورت ویژه در دستور کار پلیس راه سراسر کشور قرار گرفته است.

جانشین پلیس راه کشور از سرعت غیرمجاز به عنوان بیشترین عامل تصادفات در جاده های کشور نام برد و افزود: همچنین استفاده از تلفن همراه از سوی رانندگان، از مصادیق عدم توجه به جلو می باشد.

سرهنگ البرزی با بیان اینکه در بحث سرعت، سه کد تخلف وجود دارد، تصریح کرد: سرعت بیش از 30 کیلومتر، بین 30 تا 50 کیلومتر و 50 کیلومتر بیش از سرعت مجاز، توسط دوربین های لیزرگان و دوربین های ثابت کنترل سرعت که در محورهای مواصلاتی نصب شده است، ثبت می شود.

جانشین پلیس راه کشور، با اشاره به اینکه، 70 درصد سرعت های غیرمجاز، توسط دوربین ها ثبت می شوند، یادآور شد: این تخلفات، می بایستی توسط ماموران پاسگاه های پلیس راه در محل پاسگاه که دارای دوربین ثبت تخلفات هستند، اعمال قانون شود.

سرهنگ البرزی خاطرنشان کرد: تخلفات حادثه سازی که منجر به تسهیل و تسریع در وقوع تصادفات می شود، شناسایی و در بازده های زمانی مختلف، طرح برخورد با این تخلفات، به اجرا در خواهد آمد.

برچسب ها:
سرعت غیر
نظر بینندگان
!
!
!