سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
اولتیماتوم به رانندگان متخلف
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
اجاره خودرو

اولتیماتوم به رانندگان متخلف

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در تشریح مفهوم " درک از خطر در رانندگی" گفت: توجه به امر رانندگی مهم‌ترین وظیفه هر راننده‌ای است و راننده باید نسبت به شرایط فنی وسیله نقلیه خود و وضعیت جاده‌ها شناخت کافی داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، سردار تقی مهری با اشاره به اجرای طرح تابستانه اظهار داشت: با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌ها مانند اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، سازمان راهداری، امداد خودرو‌ها و … و با محوریت پلیس راهنمایی و رانندگی، طرح تابستانه پلیس، از ۲۴ خرداد آغاز و تا پایان شهریور سال ۹۷ ادامه دارد.

وی افزود: نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، اورژانس، هلال احمر و سازمان راهداری تا پایان شهریور ماه با تقویت امکانات و تجهیزات در استان‌های مسافرخیز همانند خراسان رضوی، استان‌های شمالی و ... مستقر هستند.

پیش بینی افزایش سفر‌ها در شهریور ماه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینکه در ماه شهریور نسبت به تیر و مرداد افزایش سفر داریم، گفت: فرمانده نیروی انتظامی تدبیر ویژه‌ای دارند که هم زمان با این ایام، سایر بخش‌های انتظامی به حوزه پلیس راهور هم در حوزه درون شهری و هم برون شهری کمک کنند.

سهم ۷۵ درصدی جاده‌های برون شهری در وقوع تصادفات

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد از تصادفات در جاده‌های برون شهری است، ادامه داد: از آغاز طرح تابستانی تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۰ درصد افزایش سفر داشتیم؛ براساس آمار ترددشمار در سازمان راهداری، حدود ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۵ از ابتدای طرح تابستانه امسال شاهد افزایش سفر بودیم.

سردار مهری با اشاره به اینکه بیش از ۶۳ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها اتفاق می‌افتد، تاکید کرد: رانندگان باید به تابلوها، سرتابلو‌ها و تذکرات پلیس بیشتر دقت و توجه کنند تا دچار حادثه نشوند.

 

رانندگان متخلف


سرعت غیر مجاز؛ علت اصلی تصادفات

وی بیشترین علل تصادفات در سطح جاده‌ها را "سرعت غیرمجاز" برشمرد و افزود:عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی با ۴۰ درصد و سبقت‌های غیرمجاز و انحراف به چپ با ۱۵ درصد، سهم بیشتری از تصادفات را به خود اختصاص داده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به هموطنان تأکید کرد: از مبدأ تا مقصد برای سفر خود برنامه ریزی کنند و به ازای هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

وی با بیان اینکه "درک از خطر در رانندگی" یکی از اصول بسیار مهم در رانندگی است، بیان کرد: توجه به قوانین مهم‌ترین وظیفه راننده است و هر راننده‌ای باید نسبت به شرایط فنی وسیله نقلیه خود و وضعیت جاده‌ها شناخت کافی و دقیقی داشته باشد.

سردار مهری در پاسخ به این سوال که در چه بازه زمانی شاهد تصادفات هستیم، پاسخ داد: ۲۳ درصد تصادفات در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ بوده است، هم چنین ۴۵ درصد از تصادفات بین ساعت ۱۶ بعدازظهر تا ۱۲ شب اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خاتمه با بیان اینکه خودروی رانندگانی که همزمان دو تخلف حادثه ساز را مرتکب شوند، توقیف می‌شود، گفت: سخت گیری پلیس برای حفظ سلامت راننده، سرنشینانش و دیگران است. ان شاءالله شعار " پرهیز از خطر، آرامش در سفر" مدنظر همه رانندگان باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!