چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۰۹:۵۰ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
محکومیت شهروند کانادا برای نقض تحریم ایران
۰۹:۵۰ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۱

محکومیت شهروند کانادا برای نقض تحریم ایران

پرشین خودرو: دادگاهی در آمریکا یک تبعه کانادا را به اتهام تلاش برای «صادرات غیرقانونی کالاهای آمریکایی به ایران» به تحمل ۴۲ ماه حبس محکوم کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس ،  وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای روز چهارشنبه اعلام کرد یک شهروند کانادا به اتهام تلاش برای «صادرات غیرقانونی کالاهای آمریکایی به ایران» به تحمل ۴۲ ماه حبس محکوم شده است.

مطابق این بیانیه دادگاه منطقه‌ای «سیاتل»، آقای «قباد قاسم‌پور»، ۳۸ ساله و شهروند کانادا را روز ۲۰ اوت (۲۹ مرداد) به تحمل این مدت حبس محکوم کرده است.

دادگستری آمریکا در بیانیه صادرات «غیرقانونی» کالاهایی از مبدأ آمریکا به «کشورهای ممنوعه» را اقدامی «مضر برای امنیت ملی آمریکا» توصیف کرده که تحمل نخواهد شد.

وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرده آقای قاسم‌پور روز ۲۸ مارس ۲۰۱۷ (۸ فروردین ۱۳۹۶)، پس از ورود به شهر «بلین» در ایالت واشنگتن دستگیر شده است.

مقام‌های آمریکایی وی را به استفاده از شرکت‌های صوری در چین و همکاری با نفراتی در ایران، ترکیه و پرتغال برای انتقال فناوری‌های «ممنوعه» به ایران متهم کرده‌اند.

در پرونده تشکیل‌شده برای قاسم‌پور ادعا شده وی بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ تلاش کرده کالاها و فناوری‌های دارای کاربری‌های دوگانه نظامی و غیرنظامی را به ایران صادر کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!