سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
10 شاسی بلند کم مصرف بازار در سال 2018 را بشناسید + تصاویر
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اجاره خودرو
/اختصاصی/

10 شاسی بلند کم مصرف بازار در سال 2018 را بشناسید + تصاویر

پرشین خودرو: در یک دهه گذشته، ماشین‌های کراس اوور و شاسی بلند جایگاه بسیار خوبی در بازارهای جهانی بدست آورده‌اند، اما به نظر شما کدام خودرو می‌تواند بهترین و کم مصرف‌ترین خودروی کراس اوور در بازار باشد؟ در ادامه با پرشین خودرو همراه باشید.

به گزارش پرشین خودرو، برای رسیدن به قدرت مطلوب و در عوض داشتن مصرف سوخت، آلایندگی و حجم کمتر، موتورهای توربوشارژر بهترین گزینه محسوب می‌شوند و در این چند سال اخیر گسترش چشمگیری میان خودروسازان داشته‌اند و تا حدی پیش رفته‌اند که خبرهای زیادی از کنار گذاشتن موتورهای تنفس طبیعی به گوش می‌رسد که اگر سوخت‌های مناسب و استاندارد برای آنان در دسترس باشد، می‌تواند بهترین گزینه در میان موتورهای درون سوز تلقی شوند، حال در ادامه لیستی از 10 خودروی شاسی بلند و کراس اوور کم مصرف جهان در سال 2018 برای شما آماده کرده‌ایم.

10- تویوتا C-HR

تویوتا C-HR به عنوان تنها نماینده شرکت خودروسازی تویوتا با پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر 144 اسب بخاری خود موفق شده در بین کم مصرف‌ترین خودروهای کراس اوور بازار در سال 2018 میلادی قرار گیرد. گفتنی است که این خودرو در کارکرد 100 کیلومتر خود موفق به ثبت مصرف سوخت 8.7 لیتری در شهر و همچنین مصرف سوخت 7.5 لیتری در بزرگراه شده است.

 9- سوبارو Crosstrek

خودروی کراس اوور Crosstrek یکی از محصولات سوبارو در میان کم مصرف‌ترین خودروهای شاسی بلند جهان است که می‌توان آن را یک خودروی سوبارو ایمپرزا هاچ بک با فاصله‌ بیشتر نسبت به سطح زمین توصیف کرد که باعث شده یک خودروی کراس اوور تلقی شود، اما دلیل اصلی این خودرو برای قرار گرفتن در میان کم مصرف‌ترین ماشین‌های شاسی بلند و کراس اوور جهان، استفاده از یک پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر است که مصرف سوخت 8.7 لیتری در شهر و همچنین مصرف سوخت 7.1 لیتری در بزرگراه دارد.

 8- بیوک انکور

خودروی کراس اوور "بیوک انکور"، اولین نماینده آمریکا در لیست 10 خودروی شاسی بلند و کم مصرف بازار است که دلیل اصلی انتخاب آن در جایگاه هشتم لیست، بکار گیری پیشرانه 1.4 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر در زیر کاپوت آن است که می‌تواند با مصرف سوخت 8.7 لیتری در شهر و 7.1 لیتری در بزرگراه، نیروی مورد نیاز خود را برای حرکت تامین کند.

 7- هیوندای کونا

کراس اوور تازه وارد شرکت خودروسازی هیوندای در بازارهای جهانی توانسته خود را در بین 10 خودروی شاسی بلند و کراس اوور کم مصرف بازار قرار دهد و دلیل اصلی آن هم می تواند بکارگیری یک موتور 1.6 لیتری با خروجی قدرت 175 اسب بخاری باشد که مصرف سوخت شهر آن 9 لیتر بوده و مصرف سوخت بزرگراه آن به چیزی حدود 8.1 لیتر می رسد، هرچند یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر استاندارد هم وجود دارد که مصرف سوخت آن در شهر به چیزی حدود 8.7 لیتر و مصرف سوخت آن در بزرگراه به چیزی حدود 7.1 لیتر می رسد.

 6- هوندا CR-V

دیگر خودروی ژاپنی لیست یعنی هوندا CR-V هم به لطف استفاده از یک پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر، موفق به حضور در لیست کم مصرف‌ترین خودروهای شاسی بلند جهان، آن هم کسب جایگاه ششم شده است که دلیل اصلی آن مصرف سوخت 8.4 لیتر در مسیرهای شهری و همچنین مصرف سوخت 6.9 لیتر در مسیرهای خارج از شهر است.

 5- هوندا HR-V

برادر کوچک‌تر هوندا CR-V، یعنی هوندا HR-V هم در لیست کم مصرف‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اوور جهان قرار گرفته است، ولی از یک پیشرانه 1.8 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی در بخش فنی خود سود میبرد که میزان سوخت مصرفی آن در شهر چیزی حدود 8.4 لیتر و خارج از شهر حدود 6.9 لیتر عنوان شده است که مشابه با خودروی شاسی بلند CR-V خواهد بود.4- مزدا CX-3

سال گذشته خودروی شاسی بلند CX-3 در جایگاه نخست کم مصرف‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اوور جهان قرار گرفت، اما حالا با معرفی خودروهای جدید از سال گذشته تا به امروز، شاهد تنزل رتبه مزدا CX-3 و کسب جایگاه چهارم برای این خودروی شاسی بلند ژاپنی هستیم. هرچند کسب این جایگاه با وجود رقبای ریز و درشت بازار می‌‌تواند قابل تقدیر باشد، با این وجود که خودروی مزدا CX-3 به همراه پیشرانه‌ 2 لیتری چهار سیلندر با مصرف سوخت شهری 8.1 لیتر و مصرف سوخت بزرگراه 6.9 لیتر موفق به کسب این جایگاه شده است.

 3- جی ام سی تررا

کمپانی خودروسازی جنرال موتور در مدل‌های جدید "جی ام سی تررا" یک موتور چهار سیلندر توربودیزل 1.6 لیتری استفاده کرده است که می‌تواند مصرف سوخت بسیار پایینی نسبت به موتورهای بنزینی داشته باشد و طبق اعلام کمپانی خودروسازی جنرال موتورز، این موتور دارای مصرف سوخت شهری 8.4 لیتر بوده و می‌تواند در مسیرهای خارج از شهر و بزرگراه حدود 6 لیتر مصرف سوخت داشته باشد.

 2- شورلت اکوایناکس

درست همانند "جی ام سی تررا"، کمپانی خودروسازی جنرال موتورز بر روی شورلت هم موتور 1.6 لیتری مورد استفاده قرار گرفته است که مصرف سوخت آن مشابه تررا بوده می‌تواند برای کاربردهای شهری خود مصرف سوخت 8.4 لیتر و برای مصارف خارج از شهر خود حدود 6 لیتر مصرف سوخت داشته باشد.

 1- نیسان کیکس

درست همانند سال گذشته، امسال هم رتبه نخست کم مصرف‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اوور غیرهیبریدی/ الکتریکی به یک ژاپنی تعلق می‌گیرد و آن هم خودروی کراس اوور "نیسان کیکس" خواهد بود که با موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر خود یک عملکرد فوق العاده به نمایش گذاشته و با توجه به مصرف سوخت 7.5 لیتری در شهر و همچنین مصرف سوخت 6.5 لیتری در بزرگراه، موفق شده در جایگاه نخست این لیست قرار گیرد.

 

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!