سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قایق لوکس دوستدار محیط زیست از طریق یک اپلیکیشن کنترل می شود
۰۸:۰۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
اجاره خودرو

قایق لوکس دوستدار محیط زیست از طریق یک اپلیکیشن کنترل می شود

پرشین خودرو: یک شرکت فنلاندی یک قایق برقی کاملا بی صدا تولید کرده که کیو۳۰ نام دارد و قادر است بدون ایجاد هیچ گونه آلودگی زیست محیطی در دریاها و اقیانوس ها حرکت کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، این قایق لوکس ۹.۳ متر طول و ۲.۲ متر عرض دارد و بخش زیادی از قسمت های داخلی آن از فایبرگلاس تولید شده است.

قایق یادشده در اصل برای استفاده دو نفر طراحی شده، اما می تواند هشت نفر را هم به راحتی در خود جای دهد. کابین لوکس صرف شام، تختخواب های متعدد، آشپزخانه، یخچال و غیره از جمله دیگر امکانات این قایق است.
 

قایقاین قایق تولیدی شرکت Q Yachts دارای یک موتور برقی Oceanvolt AXC۲۰، باتری با ظرفیت ۳۰ کیلووات ساعت و چهار پروانه قدرتمند است که باعث می شوند کیو ۳۰ بتواند با سرعت ۹ گره دریایی ( معادل با ۱۷ کیلومتر در ساعت) حرکت کند. در این وضعیت شارژ باتری این قایق پس از پیمودن حدود ۱۵۰ کیلومتر به پایان می رسد.

البته این قایق می تواند با سرعت ۲۷ کیلومتر در ساعت هم در آب حرکت کند، اما در این حالت شارژ باتری آن بعد از پیمودن حدود ۷۵ کیلومتر تمام می شود.

هدایت این قایق هم به صورت دستی و هم به صورت خودکار از طریق یک اپلیکیشن قابل نصب بر روی تبلت آی پد قابل انجام است. بلندگوی بی سیم بئوپلی نیز پخش موسیقی را در حین حرکت در کل قایق ممکن می کند. شرکت سازنده که این قایق را تسلای دریای نامیده هنوز زمان عرضه عمومی و قیمت آن را اعلام نکرده است.

نظر بینندگان
!
!
!