شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سگ رباتیک رقیب سگ‌های واقعی
۰۱:۵۷ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
iran zamin2

سگ رباتیک رقیب سگ‌های واقعی

پرشین خودرو: این سگ رباتیک که Aibo نام دارد، دارای یک موتور هوشمند و حسگرهای بصری بسیار پیشرفته است و می تواند خود را بر مبنای علائق و ویژگی های اخلاقی مالک خود تغییر داده و شخصی سازی کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، شرکت سونی با ارتقای امکانات و قابلیت های سگ رباتیک خود که مدل اولیه آن سال گذشته عرضه شده بود، آن را آماده عرضه به بازار آمریکا کرده است.

 این سگ رباتیک که Aibo نام دارد، دارای یک موتور هوشمند و حسگرهای بصری بسیار پیشرفته است و می تواند خود را بر مبنای علائق و ویژگی های اخلاقی مالک خود تغییر داده و شخصی سازی کند.

امکان شناسایی چهره مالک، به خاطر سپردن عادات و روحیات وی و از همه مهم تر ارتقای توانمندی ها و شخصیت خود بر همین اساس مهم ترین تحولی است که در این ربات سگ دست آموز به وجود آمده است.

 

سگ

 

مدل تازه این ربات به جای اینکه در گوشه ای بنشیند و منتظر بماند تا دیگر افراد برای تعامل با آن پیش قدم شوند، خود خلاقیت به خرج می دهد و به سراغ افرادی می رود که در اطرافش حضور دارند.

در مجموع برای تولید این ربات از ۲۲ محور استفاده شده که باعث می شود ربات یادشده توانایی های حرکتی بسیار زیادی داشته باشد. از جمله این توانایی ها می توان به تکان دادن دم، انواع پرش، حرکت دادن گوش ها و استفاده خلاقانه از چشم های دارای لامپ OLED اشاره کرد.

این سگ نه تنها پارس می کند، بلکه دوربین ها و حسگرهای آن قادر به درک دستورات صوتی و حرکات دست و دهان فرد هستند. بنابراین اگر کاربر در واکنش به برخی اقدامات این سگ لبخند بزند، سگ رباتیک در آینده برای شاد کردن مالک خود حرکات مذکور را تکرار می کند. فروش این سگ از ماه آینده آغاز شده وقیمت آن ۲۸۹۹ دلار خواهد بود.

برچسب ها:
سگرباتیک
نظر بینندگان
!
!
!