یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
حوزه خدمات پس از فروش اولین آسیب از بازگشت تحریم ها را خورد
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/با توجه به کسری لوازم یدکی و قطعه؛

حوزه خدمات پس از فروش اولین آسیب از بازگشت تحریم ها را خورد

پرشین خودرو: صنعت خودرو از دو بخش فروش و خدمات پس از فروش تشکیل شده است و تحریم های جدید هر دو حوزه فوق را با مشکلاتی از جمله کسری در قطعات مورد نیاز و از بین رفتن خدمات کیفی پس از فروش رو به رو خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، تحریم صنعت خودرو کشور در حالی آغاز شد که از ماه ها قبل شرکای اروپایی و آسیایی صنعت خودرو و قطعه سازی ایرانی، ساز رفتن خود را کوک و چمدان های خود را نیز بسته بودند.

بازار خودرو ایران که در سال های گذشته با بازگشت برندهای مطرح جهان از تویوتا، رنو، میتسوبیشی و بنز گرفته تا چری، سانگ یانگ و حتی پژو رنگ و بوی بهتری پیدا کرده بود حالا در کنار تحریم خودخواسته داخلی برای منع واردات با تحریم آمریکایی رو به رو شده است که می توان هم بازار و هم صنعت خودرو کشور را با خطر کسری قطعه و از بین رفتن واژه خدمات پس از فروش رو به رو سازد.

علی شکوهی کارشناس صنعت و بازار خودرو، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با تایید بروز مشکل در حوزه خدمات و تامین قطعات پس از تحریم های جدید گفت: شک نکنید که حوزه خدمات پس از فروش جزو اولین بخش هایی است که از بازگشت تحریم ها ضربه خواهد خورد زیرا بخش بزرگی از قطعات مورد نیاز در رنج کالاهای تحریمی قرار می گیرند و واردات آنها اگر نگوییم غیر ممکن اما؛ سخت خواهد شد.

 وی ادامه داد: نه تنها برای خودروهای جدید بلکه برای خودروهای فروخته شده در تمام سال های گذشته نیز ممکن است کمبود قطعه رخ دهد و این در شرایطی است که اگر قطعه ای نباشد، عملا صنعت خودرو و خدمات پس از فروشی وجود نخواهد داشت.

شکوهی در پایان با اشاره به تحریم کشتیرانی و شرکت های بیمه ای از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: حتی اگر بتوانیم قطعات مورد نیاز صنعت خودرو کشور را تامین کنیم، انتقال آن به کشور از سوی دریا و یا هر وسیله دیگر سخت خواهد بود زیرا تحریم در دریا و بیمه نیز وجود دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!