دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
صف خرید در نماد خودرویی‌ها
۱۵:۰۴ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۳

صف خرید در نماد خودرویی‌ها

پرشین خودرو: امروز شاخص کل ۵۶۷ واحد افت کرد اما گروه خودرو، سیمان و همچنین بسیاری از نمادهای گروه نفت با رشد قیمت و صف خرید مواجه شدند این موضوع سبب شد شاخص کل هم‌وزن با ۳۸۵ واحد رشد مواجه شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایسنا، در اولین روز این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۶۷ واحد افت کرد و به رقم ۱۳۶ هزار و ۳۴۳ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن اما با ۳۸۵ واحد رشد تا رقم ۲۰ هزار و ۴۳۶ بالا رفت.

شاخص آزاد شناور با ۳۱۹ واحد افت مواجه شد و به رقم ۱۴۴ هزار و ۳۷۹ رسید. شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم نیز هر کدام ۴۸۰ و ۸۲۹ واحد افت کردند.

پتروشیمی پارس، فولاد مبارکه اصفهان و صنعتی و معدنی گل گهر هر یک به ترتیب با ۲۱۳، ۲۱۰ و ۱۸۵ واحد تاثیر کاهنده روی دماسنج بازار سرمایه داشتند و در طرف مقابل پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا و پالایش نفت تبریز به ترتیب با ۱۱۸، ۹۳ و ۶۵ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش افزاینده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

در اولین روز معاملات این هفته خودرویی‌ها به یکباره با صف خرید همراه شدند و بسیاری از نمادهای این گروه با بیش از چهار درصد رشد در قیمت پایانی روبرو شدند.

از جمله نمادهای خودرویی‌ که امروز صف خرید را تجربه کردند می‌توان به سایپا، زامیاد، ایران خودرو، سایپا آذین، سرمایه‌گذاری رنا و گروه بهمن اشاره کرد.

در این سهم‌ها عمدتا عمده خردها توسط سرمایه‌گذاران حقیقی صورت پذیرفت.

 

بورس

 

در گروه محصولات شیمیایی اما روند قیمت بسیاری از سهم‌ها کاهشی بود و تعدادی از جمله پتروشیمی پارس با صف فروش مواجه شدند. این نماد همان طور که گفته شد تاثیر بسزایی در کاهش شاخص کل داشت.

در گروه فلزات اساسی نیز روند قیمت نیمی از سهم‌ها افزاینده و مابقی کاهنده بود. اما صف فروش یا خرید پایدار مانند روزهای گذشته چندان ملموس نبود هر چند که در سهمی همچون آلومینیوم ایران تا پایان معاملات شاهد صف خرید بودیم.

همچنین در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای روند قیمت‌ها عمدتا افزایشی بود.

در گروه سیمان، آهک و گچ نیز بسیاری از سهم‌ها با رشد قیمت مواجه شدند و سهامداران برای خریدشان در صف ایستادند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۸۵ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از معامله ۱.۴ میلیون سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار به ۱۲۵ هزار و ۱۲۴ نوبت رسید.

شاخص کل فرابورس ایران نیز ۸.۲۱ واحد افت کرد و به رقم ۱۵۴۵ رسید. ارزش معاملات این بازار به رقم ۳۴۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به رقم ۸۱۶ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

نظر بینندگان
!
!
!