چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۸:۱۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
فناوری جدید خودروهای خودران وضعیت آب و هوا را بررسی می‌کند
۰۸:۱۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
اجاره خودرو

فناوری جدید خودروهای خودران وضعیت آب و هوا را بررسی می‌کند

پرشین خودرو: یک شرکت آمریکایی در تلاش برای ارائه فناوری جدیدی است که می‌تواند وضعیت بد آب و هوایی را بررسی و موقعیت خودرو را بر آن اساس تعیین کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، وسایل نقلیه خودران باید در مسیر خود باقی بمانند و اگر شرایط بد آب و هوایی مانع رانندگی در روز یا شب شود، خودروی خودران باید از فناوری مناسبی برای کنار آمدن با این شرایط برخوردار باشد. شرکت آمریکایی "ویوسنس"(WaveSense) فکر می‌کند داشتن فناوری مناسب می‌تواند کمک بزرگی در این راه باشد.

این شرکت در روز 20 اوت سال جاری، تجاری‌سازی "رادار زمین‌نفوذ"(GPR) خود را اعلام کرد. این رادار، راهی برای بهبود قابل توجه ایمنی و جهت یابی دقیق در هر جاده است. الگوریتم‌های مناسب شرکت ویوسنس می‌توانند موقعیت دقیق خودرو را در فضای پنج‌بعدی تعیین کنند.

 

خودرو خودران

 

حسگرهای نوری کنونی در شرایطی که نتوانند علائم راهنمایی و رانندگی را به خاطر برف، مه یا باران سنگین تشخیص دهند، ضعف نشان می‌دهند. "جاناتان گیتلین" (Jonathan Gitlin)، از مسئولان شرکت گفت: طبیعی است که به بیش از یک حسگر نیاز داشته باشید زیرا اگر انسان، زندگی خود را به وسایل نقلیه رباتیک بسپارد، افزایش تعداد حسگرها، مهم است.

"تریک بولات"(Tarik Bolat)، مدیرعامل ویوسنس گفت: این گونه داده‌ها همیشه در دسترس نیستند اما ما باور داریم این فناوری می‌تواند خلائی را که لیدار و پردازش دوربین پوشش نمی‌دهند، پر کند.

این سیستم قادر است تا 10 پا زیر سطح زمین را برای مشخص کردن زمین محکم اسکن کند و سپس با ترکیب این داده‌ها و داده‌های حسگرهای آنبرد، نقشه‌ای از ویژگی‌های زیرزمینی جاده ارائه دهد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!