دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نفت در مسیر کاهش قیمت افتاد
۱۴:۴۰ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۵

نفت در مسیر کاهش قیمت افتاد

پرشین خودرو: بهای معاملات نفت روز دوشنبه به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تاثیر منفی اختلافات تجاری آمریکا و چین بر رشد اقتصادی جهانی کاهش یافت با این حال تحریم‌های آمریکا علیه ایران مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت روز دوشنبه به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تاثیر منفی اختلافات تجاری آمریکا و چین بر رشد اقتصادی جهانی کاهش یافت با این حال تحریم‌های آمریکا علیه ایران مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۷ سنت کاهش نسبت به روز گذشته، ۷۵.۷۵ دلار در هر بشکه بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۹ سنت کاهش، به ۶۸.۶۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA، کاهش شمار دکل‌های حفاری و ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته از قیمت‌های نفت پشتیابی کرد در حالی که جنگ تجاری آمریکا و چین ممکن است روی تقاضا برای نفت لطمه بزند. با وجود نگرانی‌های رو به رشد نسبت به ایجاد مازاد عرضه، قیمت‌های نفت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت یافته است.

ایران سومین صادرکننده بزرگ عضو اوپک است و امسال به طور میانگین حدود ۲.۵ میلیون بشکه در روز نفت و میعانات صادر کرده که معادل حدود ۲.۵ درصد از مصرف جهانی بوده است.

طبق گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز، شرکت‌های انرژی آمریکایی شمار دکل‌های حفاری نفت را در هفته گذشته ۹ حلقه کاهش داده و به ۸۶۰ حلقه رساندند که بزرگترین کاهش از ماه مه سال ۲۰۱۶ بود

برچسب ها:
نفتآمریکاایران
نظر بینندگان
!
!
!