سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
عواملی که سبب عفونت چشمی می‌شود
۲۳:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
اجاره خودرو

عواملی که سبب عفونت چشمی می‌شود

پرشین خودرو: یک چشم‌پزشک با اشاره به علائم عفونت چشمی گفت:عوامل مختلف ویروسی و میکروبی از علت‌های این بیماری به شمار می‌رود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، لیلا غیاثیان  در ارتباط با عفونت‌های چشمی اظهار داشت: ترشح چشم زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شویم، نشانه بارز عفونت چشمی بوده که این مسئله گاهی با درد، التهاب و اشک‌ریزش چشمی همراه است.


این چشم پزشک بیان داشت: زمانی‌که رنگ سفید کره چشم، صورتی یا قرمز رنگ می شود، ترشحات سبز، زرد یا سفید رنگ در گوشه چشم جمع شود و بیمار دچار اشک ریزش باشد، فرد دچار عفونت چشمی شده است.

وی گفت: همچنین وقتی هنگام پلک زدن احساس شود که چیزی مثل سنگ ریزه یا شن و ماسه، در چشم وجود دارد و یا پلک‌ها هنگام خواب خشک شوند یا یک توده دردناک و کوچک قرمز رنگ در ریشه مژه‌ها احساس شود، احتمال اینکه فرد مبتلا به عفونت چشمی شده باشد، زیاد است.

 

عفونت چشم

 

غیاثیان اضافه کرد:در بعضی موارد به خصوص در عفونت‌های ویروسی چشم ممکن است، تب، گلودرد و علایم سرماخوردگی نیز همراه این نشانه‌ها باشد.

وی افزود: در برخی افراد عفونت چشم خود به خودی و طی یک تا دو هفته درمان می‌شود و در سایر افراد تجویز قطره‌های مناسب و شستشو با شامپوی بچه و یا با محلول شوینده توصیه می‌شود و تنها در افرادی که مقاوم به درمان باشند دارو تجویز خواهد شد.

این چشم‌پزشک با بیان اینکه شیوع عفونت‌های چشمی زیاد است و عوامل مختلف ویروسی و میکروبی از علت‌های آن به شمار می‌رود، گفت: دست زدن به چشم در حالی که دستان آلوده به میکروب‌های مختلف باشد شدت این بیماری را مضاعف می‌کند.

نظر بینندگان
!
!
!