چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
آزادسازی نرخ بلیت یا واگذاری ارز دولتی به صنعت ریلی مسافری
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
اجاره خودرو
مدیرعامل رجا مطرح کرد:

آزادسازی نرخ بلیت یا واگذاری ارز دولتی به صنعت ریلی مسافری

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: اگر هزینه‌های تامین اقلام از خارج با ارز بازار ثانویه انجام شود عملا زیان هنگفت و غیر قابل جبرانی به صنعت ریلی وارد خواهد شد که در این صورت باید قیمت بلیت قطار‌های مسافری مانند هواپیما آزاد شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، محمد رجبی اظهار کرد: تداوم روند فعالیت این شرکت در زمینه ارائه خدمات مسافری ایمن و متناسب با سطح درآمد آحاد جامعه، نیازمند تامین قطعات مورد نیاز به منظور تعمیر و نگه‌داری واگن‌های مسافری اعم از ترن‌ست، ریل باس و ... با نرخ مناسب است.

وی تأکید کرد: اگر هزینه‌های تامین اقلام از خارج با ارز بازار ثانویه انجام شود عملا زیان هنگفت و غیر قابل جبرانی به صنعت ریلی وارد خواهد شد که در این صورت باید قیمت بلیت قطار‌های مسافری مانند هواپیما آزاد شود.

مدیرعامل شرکت رجا از دولت و مسؤولان بانک مرکزی درخواست کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در راستای تداوم خدمت رسانی، برای قطعاتی که در داخل کشور تولید نمی‌شوند، لازم است برای واردات آن‌ها ارز دولتی تخصیص یابد.

وی گفت: سیستم حمل و نقل ریلی در حالت عادی نه فقط از ارز دولتی بلکه باید یارانه نیز دریافت کند و این موضوع در همه دنیا امری متداول است.

 

راه آهن

 

رجبی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۸۰ درصد هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری به صورت ارزی باید تأمین شود، میزان تأثیر نرخ ارز بیشتر نمایان می‌شود.

مدیرعامل رجا همچنین افزود: از آن جا که کالا‌های مورد درخواست این شرکت آماده نبوده و دارای دوره ساخت است، لذا اعتبار زمانی ارز تخصیص یافته باید متناسب با دوره ساخت کالا در نظر گرفته شده و امکان تمدید با نرخ دولتی را داشته باشد.

وی گفت: عدم تأمین ارز دولتی بابت قطعات فنی واگن‌ها می‌تواند منجر به توقف تعدادی از واگن‌های مسافری شود.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این که این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت مسافری ریلی ایران سهم حدود ۶۰ درصدی از ناوگان و جابه‌جایی مسافر را داراست، گفت: در هر صورت تأمین ارز دولتی برای خرید قطعات فنی واگن‌ها اولویت بسیار بالاتری نسبت به پرداخت ارز دولتی برای خودرو ساز‌ها و یا وارد کنندگان تلفن همراه دارد و ما مفتخریم که طی سالیان گذشته نقش مهمی در جابه‌جایی مسافرین عمدتاً کم درآمد و اقشار متوسط جامعه همچنین زائرین حرم مطهر ثامن الائمه را ایفا کردیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!