دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۷:۱۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
آیا این موتور قدرتمندترین 8 سیلندر جهان است؟ + تصویر
۰۷:۱۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
اجاره خودرو

آیا این موتور قدرتمندترین 8 سیلندر جهان است؟ + تصویر

پرشین خودرو: هنسی ونوم F5، یک موتور افسانه‌ای نیست. این موتور روی محصول هنسی در نمایشگاه "سما" سال 2017 به نمایش درآمده و اینک کمپانی سازنده قصد دارد واقعی بودن قدرت آن را به همگان اثبات کند و به همین نیز دلیل از این موتور در هفته خودرویی مونتری کالیفرنیا در نمایشگاه پببل بیچ پرده داری کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از عصر ایران، این خودرو حدود 1600 اسب‌بخار قدرت دارد و قطعا این عدد و میزان نه چندان کم آن نظر مخاطبان را خواهد کرد.موتور8سیلندر
 

این قدرت از یک موتور 7.6 لیتری توئین توربوی V8 با گشتاور ۱۷۶۲ نیوتن‌متر ساخته مشترک دو شرکت "شل" و "پنزویل" است که بیش از 5 سال برای توسعه آن زمان صرف کرده‌اند.
 

 

موتور8سیلندر


1600 اسب‌بخار عددی شگفت‌آور است. این میزان 100 اسب‌بخار از قدرت بوگاتی شیرون (1479 اسب‌بخار) بیشتر است و به همین دلیل می‌توان آن را قدرتمندترین موتور درون‌سوز خودروهای تولیدی جهان نامید. با تمام این اعداد و بازده قدرتی، هنسی تنها به دنبال "ثبت رکورد سررعت " است.

 

 

موتور8سیلندرجان هنسی در هنگام رونمایی از موتور اعلام کرد: به کمک چنین قوای محرکه‌ایی، رکوردی جدید در سال 2019 را ثبت خواهیم کرد. مهم‌ترین بخش در این میان ثبت سرعت 482 کیلومتر در ساعت برای هنسی ونوم F5 است.

 

موتور8سیلندر

 

 

موتور8سیلندر
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!