چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۰/۱۲/۱۶
سوخت یورو2 مشكلی ایجاد نمی‌كند
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۰/۱۲/۱۶
اجاره خودرو
برای خودروهای یورو4

سوخت یورو2 مشكلی ایجاد نمی‌كند

پرشین خودرو: در شرایطی كه كارشناسان معتقدند تولید خودروهای متناسب با استاندارد آلایندگی یورو 4 در صورت عدم توزیع سراسری این سوخت موجب آسیب دیدن سیستم موتور خودرو و همچنین افزایش آلایندگی آن خواهد شد، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استفاده خودروهای یورو4 از بنزین یورو2 نیز مشكل خاصی را برای خودرو و آلایندگی آن ایجاد نخواهد كرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، امیر فاتح وحدتی در خصوص زمان توزیع بنزین یورو4 گفت: توزیع بنزین یورو4 از ابتدای سال آینده آغاز و بتدریج در تمام جایگاه‌ها توزیع خواهد شد.

وی در پاسخ به این‌ سوال كه آیا عدم توزیع سراسری سوخت یورو 4 مشكلی را برای خودرو‌های تولیدی با استاندارد یورو 4 ایجاد نخواهد كرد اظهار كرد: سیستم توزیع بنزین یورو 4 با تولید این خودروها هماهنگ می‌شود؛ به گونه‌ای كه متناسب با تولید خودرو یورو 4، سوخت متناسب نیز توزیع می‌شود. در جایگاه‌های فاقد سوخت یورو 4 نیز خودروها می‌توانند از بنزین سوپر استفاده كنند.

وحدتی در رابطه با این كه بنزین سوپر فاقد استاندارد‌های یورو 4 است، خاطرنشان كرد: بنزین سوپر و یورو 4 تفاوت خاصی با هم نداشته و تقریبا با هم برابرند.

وی همچنین در پاسخ به این انتقاد كارشناسان كه در صورت استفاده خودروهای یورو 4 از بنزین یورو 2، آلایندگی خودرو افزایش خواهد یافت، گفت: طبق برنامه‌ریزی قرار است كه در تمام كشور حداقل یك جایگاه و حداقل یك پمپ، سوخت یورو 4 را توزیع كند. در هر حال استفاده خودروهای یورو 4 از بنزین یورو 2 مشكل خاصی را برای خودرو و آلایندگی آن ایجاد نخواهد كرد.

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این‌كه با این حساب در صورت عدم توزیع سراسری سوخت، خودروهای یورو 4 برای سوخت‌گیری در استان‌های مختلف باید به دنبال جایگاه‌های دارای بنزین یورو 4 بگردند، اظهار كرد: در گذشته خودروها همان كاری كه برای دریافت بنزین سوپر انجام می‌دادند را باید در خصوص یورو 4 هم انجام دهند.

وی همچنین درباره زمان توزیع سوخت دیزل یورو4 گفت: از خرداد‌ سال آینده توزیع سراسری سوخت دیزل یورو4 آغاز و تا نیمه‌ دوم سال آینده تمام جایگاه‌های دیزل به سوخت یورو 4 تجهیز می‌شوند. در شش ماهه‌ اول سال آینده نیز روند توزیع add Blue در جایگاه‌های سوخت دیزل تكمیل خواهد شد.

پیش از این معاون كیفیت ایران خودرو گفته بود كه عدم توزیع سراسری سوخت یورو 4 موجب آسیب دیدن خودروهای برخوردار از استاندارد آلایندگی یورو 4 خواهد شد.

به گفته كیانوش پورمجیب در چنین شرایطی آسیب‌هایی نیز به كاتالیست و مجموعه موتور خودرو در دراز‌مدت وارد خواهد شد. در این صورت سطح آلایندگی خودروهایی كه علی‌رغم برخورداری از استاندارد یورو 4 از سوخت متناسب با آن استفاده نمی‌كنند، بیشتر از استاندارد تعیین شده در سطح یورو 4 خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
یورو 4
نظر بینندگان
!
!
!