شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
احتمال حضور ناو هواپیمابر ترومن در خلیج فارس
۱۵:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
اجاره خودرو

احتمال حضور ناو هواپیمابر ترومن در خلیج فارس

پرشین خودرو: ناو هواپیما بر ترومن پس از یک ماه فعالیت خود را از سر گرفت. این در حالی است که برخی کارشناسان دفاعی احتمال حضور ترومن درخلیج فارس را پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا،  نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که ناو هواپیمابر هری. اس ترومن پس از توقف یک ماهه در بندر نورفولک، فعالیت خود را از سر گرفت.

ترومن در دور قبلی اعزام خود که از آوریل تا ژوئیه به طول انجامید در خلیج فارس عملیاتی صورت نداد.

آمریکا از زمان خروج ناو تئودور روزولت در ماه مارس از خلیج فارس، عملیاتی در این منطقه صورت نداده است.

پس از خروج روزولت از خلیج فارس، ۱۸ آوریل، ناو هواپیمابر «هری ترومن» عملیات خود را آغاز کرد تا آن‌طور که در آن زمان اعلام شد، نهایتا در خلیج فارس مستقر شود.

ارتش آمریکا اما 17 ژوئیه بر خلاف برنامه قبلی اعلام کرد که ترومن بدون آنکه در خلیج فارس مستقر شود به بندر مبدا خود در نورفولک بازگشته است.

با این که در بیانیه ارتش آمریکا به مقصد نهایی ناوگروه ترومن اشاره‌ای نشده، اما برخی از کارشناسان آمریکایی امور نظامی نوشته‌اند که احتمالا ترومن برای ادامه مأموریتش، در خلیج فارس مستقر می‌شود.

ارتش آمریکا دلیل غیبت ناوهای هواپیمابر این کشور در خلیج فارس را استراژی جدید پنتاگون دانسته که در آن تأکید شده است، نیروی دریایی آمریکا باید "از لحاظ استراتژیک قابل پیش‌بینی و از لحاظ عملیاتی غیرقابل پیش‌بینی" باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!