چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
مهلت استاندارد برای عبور خودرو از تحریم ها
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
اجاره خودرو
رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد:

مهلت استاندارد برای عبور خودرو از تحریم ها

پرشین خودرو: رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: برای خودروسازانی که برای گذراندن استانداردهای 85 گانه برنامه داشته باشند، به منظور کمک به تولید در شرایط کنونی و مواجهه با تحریم ها مهلت زمانی پیش بینی می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «نیروه پیروزبخت» روز سه شنبه اظهار داشت: برنامه های این سازمان برای اجرای استانداردهای خودرویی تغییر نکرده و از ابتدای دی ماه چنانچه محرز شود که خودرویی استانداردهای مورد نظر را ندارد، تولید آن متوقف می شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: از تیرماه امسال، 63 استاندارد خودرویی در نظر گرفتیم که خودروها بر مبنای آن ارزیابی می شوند و از دی ماه به 85 استاندارد افزایش می یابد و پس از آن خودروها را بر مبنای این استانداردها بازرسی می کنیم و چون باید از این بازرسی ها به ترتیب انجام شود زمان آن مشخص نیست.

پیش از این سازمان ملی استاندارد ایران بر پایه آخرین نتایج بررسی های خود، رعایت استانداردهای 85گانه را در سه خودرو سیتروئن، وانت آمیکو و فاو (محصول مشترک گروه بهمن و خودروساز چینی) تایید کرده بود.
با اجرای مرحله نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو از اول دی ماه 1396، تولید و واردات برخی خودروهای غیر استاندارد از دستور کار خودروسازان خارج شد.
تا ابتدای دی ماه پارسال خودروسازان باید مدارک استاندارد 55 گانه را به سازمان ملی استاندارد تحویل می دادند و همه خودروهایی که قادر به رعایت این استانداردها نبودند، از دور خارج شدند.
از این تاریخ به بعد، هر خودرو برای بازگشت دوباره به خط تولید باید استانداردهای 63 گانه را اعمال کند؛ یعنی علاوه بر استانداردهای پیشین، هشت استاندارد دیگر نیز اضافه شده است.
این مهلت تا اول دی ماه سال 1397 برای این خودروها باقی است اما از آغاز زمستان آینده پشت سر گذاشتن 85 استاندارد الزامی و 22 استاندارد دیگر نیز اضافه می شود.

** عضویت ایران در ISO برای نخستین بار
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباره دستاوردهای این سازمان گفت: در یک سال گذشته 32 هزار و 500 استاندارد ملی و 30 استاندارد بین المللی در این سازمان تدوین شد همچنین ایران بار دیگر به عضویت موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی انتخاب شد که نشان از نگاه ویژه کشورهای اسلامی به جمهوری اسلامی ایران است.
وی اضافه کرد: سازمان ملی استاندارد ایران توانست برای نخستین بار عضو هیات مدیره سازمان بین المللی استاندارد (ISO) شود.
پیروزبخت گفت: این سازمان پارسال در جشنواره شهید رجایی جزو 10 دستگاه برتر کشور انتخاب شد که نشان از اقدام های رو به جلوی این سازمان دارد.
وی بیان کرد: در ماه های اخیر برای حمایت از تولیدات داخلی و بهبود فضای کسب و کار بسته حمایتی تهیه کردیم تا تسهیلاتی برای تولیدکنندگانی که نیاز به واردات مواد اولیه دارند، اختصاص یابد و رسوب و ماندگاری کالا در گمرکات کشور نداشته باشیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!