یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
کدام مواد غذایی شما را پیر می‌کند؟
۰۲:۵۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۸

کدام مواد غذایی شما را پیر می‌کند؟

پرشین خودرو: در این مطلب درباره ۷ مورد از مواد غذایی که باعث پیرشدنتان می‌شوند، توضیحاتی را مشاهده می‌کنید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه،  ممکن است برخی از غذاها شما را سریعتر به سمت پیرشدن هدایت کنند،پس لازم است در این مورد اطلاعاتی کسب کنید.در ادامه با 7 مورد از مواد غذایی که شما را دچار پیری زودرس می کنند آشنا خواهید شد.

فست‌فود:
لازم نیست در مورد غذاهای آماده زیاد صحبت کنیم، چرا که بیشتر افراد در مورد مضرات آنها زیاد شنیده‌اند. تنها یک جمله کافی است. فست‌فود نخورید.

روغن‌های اشباع:
از خریدن و خوردن کلوچه‌ها، شیرینی‌ها، کراکرها، فست‌فود و یا هر غذایی که با روغن‌های اشباع تهیه شده خودداری کنید تا هم جلوی بیماری قلبی را بگیرید، هم جلوی پیری را.

روغن‌های صنعتی:
روغن‌های صنعتی که در تهیه چیپس‌ها و سایر اسنک‌ها کاربرد دارند، سبب درد شکم و سایر مشکلات گوارشی می‌شود و مصرف آنها باعث می‌شود که افراد کمتر به سوی خوردن میوه و سبزی که پوست را شاداب می‌کنند، بروند.

نیترات‌ها:
نیترات‌ها که به میزان زیاد در هات‌داگ‌ها و گوشت‌های نمک‌سود وجود دارند، سرطان‌زا هستند و توصیه می‌شود اگر غذاهایی که حاوی نیترات‌هاست، مصرف می‌کنید، حداقل از ویتامین‌ C بیشتری استفاده کنید تا از تاثیر این مواد روی معده شما کاسته شود.

چربی‌های اشباع حیوانی:
این چربی اشباع درون برخی گوشت‌های قرمز پرچرب، پوست مرغ و همچنین در لبنیات پرچرب موجود است و بهتر است در مصرف آنها حد تعادل رعایت شود.

میان‌وعده‌های شور:
مصرف میان‌وعده‌های شور باعث افزایش فشارخون شده و تحقیقات نشان داده مصرف زیاد مواد شور و چرب باعث ابتلا به برخی بیماری‌های مزمن و همچنین پیری پوست می‌شود.

غذاهای فریز شده:
این غذاها به‌طور طبیعی برای سلامت بدن مضر نیستند؛ البته اگر به‌طور مناسب فریز شوند. اما اگر می‌توانید غذاهای تازه مصرف کنید، خوردن گوشت و غلات و فیبرها به‌صورت تازه که حاوی مقدار بیشتری آنتی‌اکسیدان‌های ضدپیری است، توصیه می‌شود.

برچسب ها:
پیرمواد غذایی
نظر بینندگان
!
!
!