شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آغاز پرواز‌های برگشت حجاج ۳ استان از فردا
۱۶:۵۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
اجاره خودرو

آغاز پرواز‌های برگشت حجاج ۳ استان از فردا

پرشین خودرو: مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه امروز پروازهای حجاج از عربستان به فرودگاه‌های رشت و بوشهر پایان یافت، گفت‌: فردا پروازهای برگشت حجاج به فرودگاه‌های اصفهان، کرمان و ارومیه آغاز می‌شود.

مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه امروز پروازهای حجاج از عربستان به فرودگاه‌های رشت و بوشهر پایان یافت، گفت‌: فردا پروازهای برگشت حجاج به فرودگاه‌های اصفهان، کرمان و ارومیه آغاز می‌شود.

سیدمحمد رضوی با اشاره به انجام ‌پروازهای بازگشت حجاج به کشور، اظهار داشت: تا ساعت 24 دیروز تعداد 25 پرواز‌ انجام شد و بیش از 6 هزار و 600 نفر از حجاج به کشور برگشتند.

وی ادامه داد:‌ تا ساعت ۲۴ دیروز فرودگاه‌های امام خمینی (ره) شهید هاشمی‌نژاد مشهد، اهواز، زنجان، رشت و بوشهر‌ در خدمت پروازهای برگشت حجاج بودند.

مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها اضافه کرد:‌ تا ساعت 24 روز گذشته دو پرواز برگشت‌ به فرودگاه امام خمینی (ره)، 3 پرواز به فرودگاه زنجان، 3 پرواز به فرودگاه بوشهر، 8 پرواز به فرودگاه اهواز، یک پرواز به فرودگاه رشت و 8 پرواز به فرودگاه مشهد انجام شد و حجاج به کشور برگشتند.

رضوی با بیان اینکه امروز پروازهای حجاج به فرودگاه‌های رشت و بوشهر پایان یافت گفت‌: فردا پرواز برگشت حجاج به فرودگاه‌های اصفهان، کرمان و ارومیه آغاز می‌شود.

وی درباره ورود قشم‌ایر به انجام پروازهای برگشت حجاج اظهار داشت:‌ قشم‌ایر به عنوان کمکی ایران ایر همکاری می‌کند و سال گذشته هم همکاری مناسبی در پروازهای حج داشت.

مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به فراهم سازی تمهیدات پذیرایی از استقبال کنندگان حجاج گفت:‌ مستقبلان تلاش کنند کمتر به فرودگاه بیایند و بیشتر در محله‌ها و مساجد از حجاج خود استقبال کنند اما مستقبلانی که به فرودگاه می‌آیند، حتما به توصیه مسئولان فرودگاه توجه کنند و در حوزه مسیر تردد، مسیر پارک خودرو و غیره با دست اندرکاران فرودگاه همکاری کنند.

بنابراین گزارش، در پروازهای رفت 156 پرواز برای انتقال حدود 42 هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شد‌ و همچنین 159 پرواز با حدود 44 هزار زائر به فرودگاه جده رفت؛ از این بین 186 پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و 129 پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شده است.

‌شرکت هواپیمایی سعودی امسال پروازهای فرودگاه‌های مشهد، تبریز، ارومیه، کرمانشاه، گرگان، زاهدان، زنجان، ساری و فرودگاه امام خمینی(ره) را برای اعزام زائران‌ برعهده دارد.

‌ایران‌ایر مسئولیت جابه‌جایی زائران کرمان، اهواز، یزد، بوشهر، رشت، اصفهان، بندرعباس، بیرجند، همدان و فرودگاه شیراز را برعهده دارد که در پروازهای برگشت، قشم‌ایر هم به کمک ایران‌ایر آمد؛ ‌فرودگاه امام خمینی(ره) بین ‌ایرلاین سعودی و هما و قشم‌ایر مشترک است.

‌سرجمع شرکت‌ هواپیمایی سعودی مسئولیت انجام پروازهای حج از ۸ فرودگاه و ایران‌ایر از ۱۰ فرودگاه را برعهده دارند و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترک است.

بنابراین گزارش، پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است زیرا حجاج پس از یک ماه به وطن باز می‌گردند و خستگی‎هایی دارند و از سویی خانواده‎های آنها نیز چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند که ضرورت دارد در این حوزه به دلیل جلوگیری از بروز ترافیک و ازدحام، استقبال‌کننده‌‌های زوار تلاش کنند به جای آنکه اغلب به فرودگاه بروند، در محله و مساجد مجل از زائران خود استقبال کنند.

نظر بینندگان
!
!
!