سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پیگیری جذب سرمایه خارجی و انتقال تکنولوژی جهانی
۱۰:۰۲ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا مطرح کرد:

پیگیری جذب سرمایه خارجی و انتقال تکنولوژی جهانی

پرشین خودرو: حمایت از صنایع با سازوکارهای قانونی و اجرایی، تلاش برای تسهیل تولید و صادرات، فراهم ساختن زمینه همکاری صنایع ایران با تولیدکنندگان معتبر جهانی، تلاش به منظور جذب سرمایه خارجی و انتقال دانش روز جهانی به داخل کشور از جمله رویکردهایی است که در این دولت در دست پیگیری است.

به گزارش پرشین خودرو، محسن جهرودی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در یادداشت خود همزمان با هفته دولت آورد: "هفته دولت، یادآور فداکاری و تعهد خالصانه شهدای مظلوم و گران‌قدر انقلاب اسلامی و ملت ایران به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای دولت در عهد جمهوری اسلامی است؛ شهدایی که با نثار خون پاک خود در سخت‌ترین ایام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نهال نوپا را سرزنده‌تر و تناورتر ساختند.

امروز باگذر از آن ایام، انقلاب اسلامی ملت ایران در سایه رشادت‌ها و فداکاری‌های خیل عظیمی از خدمتگزاران دولت در همه دوره‌ها، به حرکت خود در مسیری پرفراز و نشیب ادامه داده و به ثبات و بلوغ شگرفی دست یافته که پشتوانه‌ای عظیم همچون رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری، حمایت ملی و خدمتگزاری صادقانه دولتمردان را باخود به همراه دارد.

مجموعه دولت دوازدهم، ریاست محترم جمهوری و سایر دست‌اندرکاران دولت خدمتگزار نیز به‌عنوان مجموعه مستقر در قوه اجرایی کشور، در نهایت امر، هدفی جز سربلندی و سعادت میهن عزیزمان و مردم قدرشناس ندارند و بی‌شک برای تحقق این هدف والا روز و شب را به هم پیوند داده و مشغول خدمت‌رسانی به آحاد ملت شریف ایران هستند.

اتخاذ رویکرد سیاست خارجی مبتنی‌بر ارتباط موثر و مفید با اکثر کشورهای جهان براساس اصول مورد تاکید رهبر معظم انقلاب مبتنی بر عزت، مصلحت و حکمت، سیاست‌گذاری هوشمندانه در داخل با رویکرد توسعه اقتصادی و تلاش در جهت همکاری و جذب حداکثری نخبگان سیاسی و اقتصادی، از جمله مهم‌ترین دستورالعمل‌های اجرایی دولت به‌شمار می‌روند.

 در این میان، وزیر صنعت، معدن و تجارت و سایر بخش‌های وزارتخانه به‌عنوان متولی صنایع و امر تولید در ایران، با اتخاذ سیاست‌های اصولی و تلاشی خالصانه در جهت حمایت از صنایع کشور مشغول فعالیت هستند و اهداف خود را بر حفظ اشتغال جوانان و حمایت از صنایع و تولیدات داخلی بنا نهاده‌اند تا از این طریق، در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت و بار بزرگی را از دوش دولت در مسیر مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه علیه صنایع کشور بردارند و در نهایت به حفظ اشتغال و رونق تولید در ایران کمک کنند.

حمایت از صنایع از طریق اتخاذ سازوکارهای قانونی و اجرایی، تلاش در جهت تسهیل تولید و صادرات، فراهم ساختن زمینه همکاری صنایع ایران با تولیدکنندگان معتبر جهانی، تلاش در جهت جذب سرمایه خارجی و انتقال دانش روز جهانی به داخل کشور و سایر حمایت‌های مادی و معنوی از صنعتگران و تولیدکنندگان، از جمله رویکردهایی است که در این دولت به اجرا درآمده و در دست پیگیری است.

در برهه کنونی که کشور در حال گذر از گذرگاهی سخت به‌نام تحریم و دشمنی مستکبران عالم است، بی‌تردید دولت، به همکاری و همیاری همه مردم به ویژه سازمان‌ها و نهادهای مختلف که هرکدام به‌نوعی در این مسیر نقش‌آفرینی می‌کنند، نیاز مبرمی دارد و شایسته است تا این بخش‌ها و واحدها، مسوولیت خود را به نحو احسن ایفا کنند.

صنعتگران کشور در مسیر گذار از این پیچ تاریخی، نقش اساسی داشته و باتوجه به هویت فعالیت آنان که برگرفته از ارتباط مستمر با یکایک مردم است، نیازمند تلاشی دوچندان و اتخاذ سازوکارهای اصولی و دقیق برای رسیدن به اهداف کلان دولت محترم هستند تا نه‌تنها دشمنان این ملت را در دستیابی به نیات شوم خود ناکام بگذارند، بلکه به دنیا نشان دهند جوانان غیور ایرانی در پس تمام این مشکلات چندین ساله، آبدیده شده و تجربیات شگرفی را در حوزه تولید و صنعت اندوخته‌اند.

قاطعانه می‌توان گفت بنابر تاکید و فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی‌بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها با دولت برای پیشبرد اهداف کشور فارغ از هر گونه جناح‌بندی سیاسی و نگرش حزبی و با هدف خیر و صلاح کشور و حفاظت از منافع ملی، صنعتگران امروز همپای دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر مواضع اصولی خود جهت خودکفایی و دستیابی به علم و دانش تولید کالاهای گوناگون مورد نیاز کشور پافشاری می‌کنند.

آنها آماده‌اند برای رسیدن به این هدف همچون گذشته تلاش کنند، که بدون شک هم اجری دنیوی را با خود به‌همراه دارد و هم گام برداشتن در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

نظر بینندگان
!
!
!