یكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
توقف معاملات آتی سکه در بورس کالا
۱۳:۵۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
اجاره خودرو

توقف معاملات آتی سکه در بورس کالا

پرشین خودرو: بورس کالا با انتشار اطلاعیه ای از توقف معاملات آتی سکه طلای بهار آزادی و بسته شدن همه نمادهای معاملاتی این کالا خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، پس از نوسان شدید قیمت سکه در هفته های گذشته، با این تصور که معاملات بازار آتی سکه در بورس کالا، عامل جهت‌دهی به بازار نقد است، محدودیت‌هایی برای معاملات آتی سکه در نظر گرفته شد تا اینکه امروز بورس کالا از توقف معاملات آتی سکه خبر داد.


برپایه معاملات آتی، کالایی مانند سکه را اکنون و با قیمت مشخصی خریداری می کنند، اما تحویل و پرداخت وجه آن در آینده (به عنوان مثال آبان یا دی 1397) انجام می‌شود، بخش قابل توجهی از معاملات قرارداد آتی به تحویل سکه منجر نمی‌شود.** توقف معاملات آتی سکه
بورس کالا امروز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: برای حمایت از منافع سرمایه گذاران، پس از تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، همه کارگزاران ملزم به بستن همه موقعیت های تعهدی باز مشتریان خود بر اساس آخرین قیمت تسویه در همه نمادهای معاملاتی قراردادهای آتی سکه طلای بهار آزادی هستند.
بورس کالا از همه کارگزاران خواسته است که امروز اقدامات لازم برای بستن تمامی موقعیت های تعهدی باز مشتر یان خود بر اساس آخرین قیمت تسویه هر یک از نمادها را انجام دهند.

برپایه معاملات روزهای گذشته نرخ سکه «تحویل دی ماه» در بازار آتی بورس کالا بالاتر از قیمت نقد سکه بود، این تصور ایجاد شد که قیمت های آتی باعث گرانی سکه در بازار نقد می‌شود و بر این اساس، معاملات محدود شد و اکنون نیز قرار است که به حالت تعلیق در آید.

نظر بینندگان
!
!
!