سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سهمیه‌بندی شیرخشک در آینده؟!
۱۷:۳۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
اجاره خودرو

سهمیه‌بندی شیرخشک در آینده؟!

پرشین خودرو: وزیر بهداشت گفت: کنترل مرزها،قاچاق و ورود شیرخشک کار دشواری است که در حیطه اختیارات وزارت بهداشت نیست و شاید مجبور شویم در آینده شیرخشک را سهمیه بندی کنیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه امضای تفاهم نامه با وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی بر نایاب و گران شدن پوشک و شیرخشک نوزادان، اظهار داشت: از خبرنگار صدا و سیما تعجب می‌کنم که چرا می‌گوید شیرخشک، نایاب شده و باعث اضطراب برای خانواده هایی می‌شود که نوزاد دارند تعبیر به نایاب شدن، درست نیست.

وی ادامه داد: مدیریت بازار سخت است چون باید شیرخشک را با قیمت قبلی و با حداکثر 9 درصد افزایش قیمت، عرضه کنیم و کنترل مرزها، قاچاق و ورود شیرخشک به شیرینی فروشی ها، کار دشواری است که در حیطه اختیارات وزارت بهداشت نیست و شاید مجبور شویم در آینده شیرخشک را سهمیه بندی کرده یا در پایگاه های بهداشت، توزیع کنیم.

به گزارش وزارت بهداشت-هاشمی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم شیرخشک‌های معمول و متداول، نایاب شوند البته برخی شیرخشک‌های خارجی و خاص توسط بخش خصوصی با ارز آزاد به کشور وارد می‌کند که گران تر هستند اما تامین پوشک بچه نیز وظیفه ما نیست اما اگر اختیار آن به ما سپرده شد، شاید بتوانیم کاری کنیم اما مسئولیت این بخش، با وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

برچسب ها:
شیر خشکپوشک
نظر بینندگان
!
!
!