شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۲۳:۵۴ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
پیش فروش ۴۰ هزار خودرو در هفته آینده / مدیریت تقاضای فوری خودرو، التهاب بازار را کنترل می کند
۲۳:۵۴ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

پیش فروش ۴۰ هزار خودرو در هفته آینده / مدیریت تقاضای فوری خودرو، التهاب بازار را کنترل می کند

پرشین خودرو: مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از پیش فروش ۴۰ هزار دستگاه خودرو در هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، هاشم یکه زارع، با بیان این مطلب گفت: هم اکنون شاهد هجوم نقدینگی مردم به سوی بازار خودرو هستیم بطوریکه باید بگویم حداقل شاهد ۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه مردم در بازارهایی مانند دلار، سکه، مسکن و خودرو هستیم.

وی این مبلغ را برابر با کل فروش صنعت خودروسازی کشور دانست.

یکه زارع همچنین در خصوص قیمت های کاذب بازار خودرو(پراید ۴۰ میلیونی و یا پژو ۵۶ میلیونی و ...) تصریح کرد: چنانچه کل ایران را بگردید ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ خودرو با این قیمت فروخته نشده است.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو؛ در حال حاضر جامعه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفری متقاضی خودرو هستند!

وی در واکنش به موضوع احتکار از سوی خودروسازان نیز تصریح کرد: احتکار، یک کار کثیف و زشت است و خودروساز چرا باید احتکار کند؟ تمام خودروهای تولیدی ما شاسی به شاسی مشخص است و هیچ دلیلی ندارد احتکار کنیم و این خودروهای کف کارخانه به دلیل تاخیر در تامین قطعه است.

 یکه زارع تصریح کرد: ما از ۱۰ روز قبل از برخی آشفتگی های بازار خودرو، موجودی تمام انبارهایمان را به تعزیرات اعلام کرده بودیم.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد:

ما چنانچه در بازار خودرو 100 هزار دستگاه می فروشیم 95 درصد را با قیمت روز مصوب به مشتری می رسانیم و 5 درصد هم به صورت تحویل فوری انجام می شود که این قسمت موجب التهاب بازار شده است. و اگر می خواهیم بازار را از التهاب درآوریم باید تقاضای تحویل فوری را مدیریت کنیم.


وی در خصوص راهکار تنظیم بازار خودرو اظهار کرد: ما برای این کار راه حل داریم. به عنوان مثال پراید با قیمت 40 میلیون در بازار خریداری می شود. اگر به خودروساز اجازه بدهند که 5 درصد زیر قیمت بازار بفروشد آن هم فقط برای تحویل فوری، قطعا بعد از دو سه روز قیمت به 37 میلیون می رسد که در نهایت به قیمت مصوب خواهد رسید.

یکه زارع ادامه داد: مابه التفاوت قیمت مصوب و قیمت بازار را هم به خودروساز ندهید و ساز و کار دیگری برای آن اندیشدیده شود. با این اقدام قیمت بازار سیاه شدیدا افت خواهد کرد و خودرو به قیمت مصوب به فروش می رسد.

مدیرعامل ایران خودرو همچنین در خصوص محصول پژو ۲۰۰۸ متذکر شد: 2008 محصول جدیدی بود و تولید آن همزمان با تحریم های ظالمانه شد که تحویل خودروهای فروخته شده به تاخیر افتاد و از مشتریان عذرخواهی می کنم. البته خودروها به مرور تحویل خریداران خواهد شد.

یکه زارع در پایان و درباره اجرای استانداردهای 85 گانه از دی ماه امسال نیز بیان کرد: در حال حاضر با سازمان ملی استاندارد ایران درحال هماهنگی هستیم. ما وظیفه داریم ابلاغیه سازمان ها از جمله سازمان ملی استاندارد و محیط زیست را اجرا کنیم. ان شاالله استانداردهای مد نظر را اجرا خواهیم کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!