دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پهپاد آمبولانس برترین پهپاد شد
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۳

پهپاد آمبولانس برترین پهپاد شد

پرشین خودرو: وینچنزو ناوانتری ایتالیایی با عرضه یک پهپاد آمبولانس جایزه ۲۰ هزار دلاری طراحی برترین پهپاد را از کنفرانس بین المللی اف ای آی در لوزان سوئیس کسب کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، این پهپاد یک پرنده خودران است که می تواند یک بیمار را بر روی برانکاردی که رویش نصب شده، حمل کرده و بدون نیاز به هدایت به مقصد برساند.

یکی از مزایای مهم این پهپاد سرعت بالای آن است که به حداکثر ۱۱۰ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر مسافتی که این پهپاد پس از یک بار شارژ می تواند طی کند، ۱۵۰ کیلومتر است که رقمی قابل توجه محسوب می شود.

 

پهپاد


حداکثر ارتفاع پروازی این پهپاد ۱۰۰۰ متر از سطح زمین و حداکثر وزنی که می تواند تحمل کند ۱۲۰ کیلوگرم است. پهپاد یادشده دارای ۸پروانه برقی است که در طرفین و کنار بدنه آن قرار می گیرند. تعیین مسیر این پهپاد با استفاده از دستگاه های دارای جی پی اس صورت می گیرد و امکاناتی مانند دستگاه های تامین اکسیژن و نظارت بر وضعیت بیمار بر روی آن نصب شده است. دوربین های نصب شده بر روی پهپاد یادشده و سیستم مخابراتی آن امکان بررسی وضعیت بیمار را از راه دور به پزشکان می دهد.

انتظار می رود اعطای جایزه ۲۰ هزار دلاری به ناوانتری و گروه مهندسی وی در شرکت Proger امکان دهد تا تولید انبوه این پهپاد را آغاز کنند.

نظر بینندگان
!
!
!