چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۸ | ۱۳۹۰/۱۲/۱۸
كاهش شدید قیمت محصولات ایران خودرو در بازار
۱۲:۲۸ | ۱۳۹۰/۱۲/۱۸
اجاره خودرو

كاهش شدید قیمت محصولات ایران خودرو در بازار

پرشین خودرو: در حالی که طی هفته های گذشته حرف و حدیث هایی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در بازار شنیده می شد، عرضه گسترده محصولات این شرکت طی روزهای اخیر شوک بزرگی را به بازار وارد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در روزهای پایانی سال تولید ایران خودرو از سه هزار دستگاه در روز فراتر رفته و متاثر از این افزایش تولید و عرضه محصول، بازار سیاهی که پیشتر توسط دلالان فعال در بازار خودرو ایجاد شده بود متلاشی شد.

بنا بر این گزارش، طی هفته های اخیر تفاوت قیمت کارخانه تا بازار برخی از محصولات ایران خودرو از یک میلیون تومان فراتر رفت که عمده ترین عامل آن جو روانی ناشی از تحرکات سودجویان در بازار خودرو بود.

همین گزارش حاکی است، در ماه های اخیر تقاضای برای خرید محصولات ایران خودرو فراتر از عرضه بوده، اما در هفته های منتهی به پایان سال با افزایش تولید در مجموعه ایران خودرو و به دنبال آن افزایش عرضه توسط شبکه نمایندگی ها، بازار سیاه محصولات ایران خودرو از بین رفت.

در همین حال، اجرای برخی از طرح های ویژه فروش توسط ایران خودرو، تمایل متقاضیان به خرید از شبکه نمایندگی های این مجموعه را افزایش داده و پیش بینی می شود با ادامه این طرح ها روند تعادل قیمت ها در بازار ادامه پیدا کند.

برپایه این گزارش، طی روزهای اخیر قیمت محصولات ایران خودرو در حاشیه بازار به شدت کاهش یافته است، به طوری كه به برخی محصولات مانند خانواده پژو 206، تا یك میلیون تومان كاهش قیمت را در بازار به روی خود دیده است.

كارشناسان پیش بینی می كنند با ادامه این روند در هفته پایانی سال قیمت محصولات ایران خودرو در بازار با كاهش چشمگیری روبرو شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
رضا
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۲۲
همه سر کاریم
کیان
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۲۱
دروغ و دیگر هیچ
ایران خودرو
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۱۹
توی همین سایت قیمت خودروهای وارداتی روببینی اونوقت ارزانی قیمت خودرو رو باتموم وجود حس می کنیم
رضا
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۱۹
اصلا" فروش نقدی نداره که بخواد ارزونشم کنه
کنسول
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۱۹
بله فقط 206 قیمت 15.3 بود که شده 14.7 باقی خودرو ها ثابته و تغییری نکرده است.
مهدی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۱۹
حالا ایران خودرو که یک حرفی زده اما پارس خودرو پیش ثبت نامی های اسفند رو هم تحویل نمیده تا گران کنه
هادی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۱۸
درد ایران خودرو بخوره تو سر ... که با احتکار دنبال گرونیه!
جواد
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۲/۱۸
ما كه رفتيم تو سايت ايران خودرو هيچ محصولي جهت فروش نداشت خواب ديديد خير باشد
!
!
!