شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
بازگشت بی ثباتی و افزایش قیمت به بازار با طرح پیش فروش خودروسازان!
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/طرح پیش فروش خودروسازان بازار خودرو را آرام نخواهد کرد؛

بازگشت بی ثباتی و افزایش قیمت به بازار با طرح پیش فروش خودروسازان!

پرشین خودرو: پیش فروش خودروها باید شرایط و ضوابط خاصی داشته باشد و در شرایطی که خودروسازان به تعهداتی که در گذشته ایجاد کردند، پاسخ نداده و خودرویی تحویل مشتریان نشده، طرح پیش فروش مجددا بازار خودرو را دچار افزایش قیمت خواهد کرد.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو با بیان این مطلب اظهار داشت: خودروسازان باید ابتدا به تعهدات قبلی خود عمل کنند و خودروهای پیش فروش شده را را عرضه کنند تا بازار آرام شود و با پیش فروش جدید به طور قطع بازار خودرو نه تنها آرام نخواهد شد بلکه قیمت ها به روزهای قبل باز می گردد.

خودروسازان به دنبال خواسته شان هستند/ توقف عرضه خودرو در یک ماه گذشته

وی با اشاره به اینکه داستان بازار خودرو همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: البته در چند روز اخیر قیمت خودرو به دنبال جو روانی عرضه خودرو توسط شرکتهای خودروساز روندی کاهشی داشت در حالی که در گفت و گوی خبری که مدیران عامل دو شرکتها بزرگ خودروساز حضور داشتند هر دو شرکت از برنامه پیش فروش طی امروز و هفته آتی خبر دادند که به طور حتم تاثیری در بازار نخواهد داشت.

وی همچنین به توقف جریان عرضه خودرو به بازار طی یک ماه اخیر خبر داد و گفت: در یک ماه اخیر شرکتها خودرویی را به بازار عرضه نکردند تا شورای رقابت و وزارت صمت با افزایش قیمت خودرو موافقت کند بنابراین تا به خواسته شان نرسند بازار را سر می دوانند چنانچه صحبت هایی که مدیران شرکتها مطرح کردند امیدی به مصرف کنندگان داده نشد.

 نمایندگی ها هیچ خودرویی فاکتور نمی کنند!

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تصریح کرد: زمانی بازار خودرو آرام می شود که خودرو همچون گذشته به بازار عرضه شود و بازار ارز نیز با ثبات قیمت همراه شود در حالی که در یک ماه اخیر اصلا خودرویی به بازار عرضه نشده و نمایندگی ها خودرویی را فاکتور نمی کنند.

موتمنی گفت: خودروسازان معتقدند که با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و قطعات و تاثیر آن در هزینه تولید، دولت باید اجازه دهد که خودروسازان تولیداتشان را در حاشبه بازار و 5 درصد زیر قیمت بازار به فروش برسانند تا بازار خودرو به تعادل برسد.

در بازار خودرو کسی فروشنده نیست / خرید و فروش در بازار خودروهای دست دوم هم متوقف شد

وی همچنین از سلیقه ای شدن قیمت خودرو به خصوص بازار وارداتی ها به دنبال نوسان دو سه روز اخیر بازار ارز خبر داد و گفت: با بازگشت نوسان ارز بازار خودروهای وارداتی پس از ثبات قیمت در دو سه ماه اخیر، دوباره با افزایش قیمت مواجه شد و هم اکنون قیمت وارداتی ها در بازار سلیقه ای شده است و با وجود رشد تقاضا کسی فروشنده نیست اگر هم بنا به فروش داشته باشد قیمت های بسیار بالا پیشنهاد می دهد.

وی افزود: زمانی که قیمت دلار بالا می رود تقاضا برای هر کالایی در بازار افزایش می یابد چرا که همه می خواهند ارزش پولشان را حفظ کنند و متاسفانه در این دو سه روز اخیر با برهم خوردن بازار ارز، بازار خودرو نیز دوباره به هم ریخت و هیچ کس فروشنده نیست و قیمت نمی دهد و بازار خودروهای دست دوم نیز اوضاع خوبی ندارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!