پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
کمبود آموزش كارگاهی مانع توسعه و رشد صنعت خودرو
۱۴:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
اجاره خودرو
قائم مقام مدیرعامل سایپا مطرح کرد:

کمبود آموزش كارگاهی مانع توسعه و رشد صنعت خودرو

پرشین خودرو: قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با توجه به اینكه در كشورهای توسعه یافته آموزش همزمان تئوری و عملی منجر به یادگیری موثر می‌گردد، لذا این روش الگوی مناسب آموزشی تلقی می‌شود و این روش بسیاری از مشكلات موجود در بخش صنعت را رفع می‌كند و توسعه و رشد این حوزه را به دنبال دارد.

به گزارش پرشین خودرو، اردشیر امینی در مراسم افتتاح مركز جواركارگاهی آموزش سایپایدك كه با حضور قبادیان معاون آموزشی و پژوهشی وزارت صمت و جهرودی مدیرعامل گروه سایپا، مسؤولان سازمان فنی و حرفه‌ای، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه جامع علمی كاربردی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: یكی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری ورود آموزش به داخل مجموعه‌های صنعتی بوده و به طور مكرر این موضوع مورد تاكید معظم له قرار گرفته به این معنا كه اقتصاد خود محور را منوط به نزدیكی كامل صنعت و آموزش اعلام فرموده‌اند. بنابراین با افتتاح مركز جوار كارگاهی در سایپایدك، امیدواریم در جهت رفع دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر ضعف حضور آموزش در صنعت گام برداریم.

وی تاکید كرد: آموزش در كنار صنعت موجب خواهد شد تا تمام پروژه‌های صنعتی در داخل كشور از طریق آموزش، بی نیاز از استفاده اطلاعات خارج از كشور شود. لذا آموزش می‌تواند دغدغه‌های صنعت را برطرف نماید و ما پایه‌های این مهم را با همكاری سازمان فنی و حرفه‌ای ایجاد كرده‌ایم و معتقدیم توسعه آن به بهبود صنعت خودروسازی و حوزه كسب و كار منجر خواهد شد. همچنین در شرایط تحریم موجب تغییر فرهنگ صرفا تعویض با فرهنگ تعمیر با كمترین خطای انسانی خواهد شد و با این روش از دارایی‌های موجود بطور بهینه استفاده می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا یادآور شد: سایپایدك به عنوان اولین شركت خدمات پس از فروش خودرو با همكاری سازمان فنی و حرفه‌ای پایه‌های این امر مهم را با راه‌اندازی و دریافت مجوز مركز آموزش جواركارگاهی (آموزش توأم تئوری و عملی) بنیان گذاشته و امیدواریم سایر شركت‌های خدمات پس از فروش نیز با الگوبرداری از دستاوردها و موفقیت‌های سایپایدك در زمینه آموزش، در مسیر توسعه دانش در صنعت گام بردارند.

 امینی افزود: توجه همزمان به آموزش عملی و تئوری همواره مورد توجه سایپایدك بوده و این شركت به عنوان آخرین زنجیره تولید و خدمات پس از فروش خودرو، اهمیت ویژه‌ای برای آموزش قائل است. بنابراین سعی می‌كنیم برای مشتریانی كه به ما اعتماد كرده‌اند خاطری آسوده فراهم كنیم.

وی گفت:‌ با راه‌اندازی این مركز، امكان تبادل دانش و امكانات بین سازمان فنی حرفه‌ای و گروه سایپا بیشتر فراهم می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا با تاكید بر اینكه ترویج آموزش می‌تواند موجب توسعه منابع انسانی شود، ادامه داد: مراكز فنی حرفه‌ای اطلاعات آموزشی خوبی در اختیار دارند و شركت‌های خودروسازی نیز از مهارت‌های كافی و به روز در تولید بهره می‌برند؛ تلفیق این دو مقوله مهم با یكدیگر قطعا به رشد و اعتلای صنعت خودرو منجر خواهد شد.

مدیرعامل سایپایدك در تشریح مزایای این اقدام تصریح كرد: آموزش جوار كارگاهی در افزایش كیفیت خدمات، كاهش خطای انسانی و هم افزایی امكانات سایپا و سازمان فنی حرفه‌ای تاثیرگذار خواهد بود. ضمن اینكه احتمال برخورداری از معافیت مالیاتی، ارتقاء اعتبار گواهینامه‌ها فراتر از مجموعه سایپا برای تمام دنیا، توانمندسازی نیروهای آماده به كار و سیستم دو آل (دوگانه آموزشی) از دیگر مزایای این اقدام به شمار می‌رود.

امینی با بیان اینكه موضوع دانستن و توانستن و خواستن با كاهش هزینه‌ها و ارتقاء كیفیت را مد نظر داریم، گفت: سایپا با استفاده از مجوز دانشگاه علمی كاربردی 8 رشته مرتبط با خدمات پس از فروش و صنعت خودرو را دایر نموده است و هم اكنون 400 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و دانشجویان از امكانات كارگاههای آموزشی عملی به عنوان یكی از دانشگاههای جذاب علمی و كاربردی استفاده می‌كنند. ضمن اینكه تاكنون 14 هنرستان را به امكانات فنی مجهز نموده‌ایم كه گامی مؤثر در جهت هم افزایی بوده است.

بنابراین گزارش، در این مراسم دكتر قبادیان معاون آموزشی و پژوهشی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سخنانی با بیان اینكه مشكل اساسی صنعت در آموزش است، گفت: مراكز آموزشی باید به سمت تقاضا محوری حركت كنند و مراكز فنی و صنعتی نیز باید آموزش را زیربنای كار خود بدانند.

وی با تاكید بر استانداردسازی آموزش‌های صنعتی و فنی، افزود: استانداردسازی آموزش‌ها موفقیت مراكز جواركارگاهی را تضمین می‌كند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سایپاسایپا یدک
نظر بینندگان
!
!
!