سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
هزینه هراتوبوس با ارز ثانویه یک میلیارد و ۴۰۰ تومان است
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
اجاره خودرو
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران:

هزینه هراتوبوس با ارز ثانویه یک میلیارد و ۴۰۰ تومان است

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: نوسازی هر اتوبوس با ارز ثانویه ۱۴ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد و برای تحقق آن باید یارانه دولتی پرداخت شود.

به گزارش پرشین خودرو  به نقل از مهر، محسن پورسیدآقایی ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران طی سخنانی با اشاره به سهم تهران برای نوسازی ناوگان حمل و نقل گفت: ارز تخصیص یافته برای نوسازی ناوگان مربوط به اتوبوس های گازسوز شهری نیست و فقط شامل کشنده ها و کامیون ها است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان این که تخصیص ارز برای نوسازی کامیون های بین شهری است، گفت: این ارز شامل کامیون های درون شهری نشده است.

وی ادامه داد: در حالی که لازم است، کامیون های درون شهری نیز شامل این طرح شوند.

 

اتوبوس

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران اضافه کرد: تامین اتوبوس با ارز ثانویه نیاز به حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای هر اتوبوس دارد.


پور سیدآقایی گفت: از آن جا که امکان افزایش قیمت بلیت در حمل و نقل شهری برای بازگشت سرمایه وجود ندارد، نیاز است، تا پرداخت یارانه دولت محقق شود و همچنین ارز اختصاصی به حمل و نقل عمومی همچون کالاهای اساسی در نظر گرفته شود.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه موضوع گزارش جایگزینی خودروهای تجاری از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفت، که بر اساس گزارش ارائه شده ۴۰ هزار و ۴۲۶ دستگاه انواع خودروهای تجاری سنگین با اعتبار یک میلیارد و ۵۱۴ میلیون یورو در کشور جایگزین شده است .

نظر بینندگان
!
!
!