سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰ عادتی که شما را ثروتمند می‌کند!
۰۱:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
اجاره خودرو

۱۰ عادتی که شما را ثروتمند می‌کند!

پرشین خودرو: ثروتمندان همیشه آدم‌های چاق و راحت طلبی نیستند که پولشان را باد برایشان آورده باشد یا ارث برده باشند. در این نوشتار از ۱۰ عادت رفتاری خوب افراد ثروتمند برایتان میگوییم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه،  دراین مطلب از شما می خواهیم که بعضی ازعادت های انسان های ثروتمند را در زندگی پیاده کنید و نتیجه اش را ببینید.

کمتر حرف بزن، بیشتر گوش بده

این قانون حتی زمانی که با دوستان تان صحبت نمی کنید مهم است. گوش دادن به نیازهای مردم از نکات مهم بیزنس است. استیو جابز می گوید: “این بی معنی است که افراد با استعداد را استخدام کنیم و به آن ها بگوییم چه کنند. ما آن ها را استخدام می کنیم و آن ها می توانند به ما بگویند چه کنیم” مردم همیشه می گویند چه چیزی را دوست ندارند و چی چیزی را تمایل دارند تغییر دهند. همه می دانیم که ارتباطات کلید اصلی موفقیت است و گوش دادن بخشی از آن.

از دفتر کار بیرون برو

بعضی از کارها را بیرون دفتر انجام دهید. مثلا صحبت کردن با فروشنده ها یا قرار ملاقات با مشتریان و کارشناسان. این کار دانش شما را بالا می برد. همه چیز را پشت میز نمی توان یاد گرفت و مطمئن باشید با ترک گاه به گاه میز کار چیزهای بیشتری یاد می گیرید.

دوستان تان را عاقلانه انتخاب کنید

شاید این کار کمی سخت باشد اما اگر می خواهید موفق باشید باید دوستانی که دارید را ارزیابی کنید. از خودتان بپرسید آیا آن ها به پیشرفت شما کمک می کنند یا مانع پیشرفت تان می شوند؟ اگر هدفتان این است که ثروتمند شوید دوستانی انتخاب کنید که به شما در رسیدن به هدف کمک کنند.

بدانید که چه زمانی باید متوقف شوید

محدودیت ها، تا نیمه شب کار کردن و آوردن کار به خانه، افراد ثروتمند هرگز این کارها را انجام نمی دهند. آن ها می دانند که باید کار را از خانه و زندگی شخصی جدا کنند. اگر نمی خواهید ناامید و سرافکنده شوید کار را فقط در محل کار انجام دهید.

یادگیری را متوقف نکنید

دنیایی که در آن زندگی می کنیم دائما در حال تغییر است. محصولات جدید، اختراعات و تکنولوژی های جدید هر روز وارد عرصه می شوند و اگر بخواهید در راس جدیدترین ها قرار بگیرید باید دائما در حال آموزش و یادگیری باشید. کتاب ها، سخنرانی ها، ویدیوها و پادکست ها کمک بزرگی در به روز ماندن شما می کنند.

درآمد منفعل داشته باشید

انسان های ثروتمند پول خود را برای جدیدترین برندهای لباس، جواهرات و یا ماشین هزینه نمی کنند. آن ها پولشان را هدر نمی دهند بلکه با پول پول می سازند. یک درآمد بر پایه یک کسب و کار جانبی، سرمایه گذاری و سود سهام می تواند یک منبع درآمد افزوده در میان ثروتمندان باشد. حتی یک حساب پس انداز پر سود هم می تواند بدون مشارکت فوری باعث ثروتمند شدن شما شود.

به وقت خود ارزش بدهید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چقدر زمان برای جستجو در شبکه های اجتماعی و یا تماشای فیلم صرف می کنید؟ تا جایی که می تواند وقت گذرانی با موبایل را کم کنید و به جای آن کارهای مفیدتری انجام دهید.

هر روز مطالعه کنید

۸۸ درصد افراد ثروتمند روزانه ۳۰ دقیقه مطالعه می کنند. از کتاب های خودسازی و موفقیت گرفته تا خبرهایی که به دانش شما می افزاید به پیشرفت شما در کار کمک می کند.

خودتان را در اولویت قرار دهید

مراقبت از ذهن و جسم مهم است و باید برای آن وقت صرف کرد. وزنه برداری یا تنیس، وقت گذراندن با دوستان یا تنهایی، دوش یا مدیتیشن و… هرکاری که به شما حس خوبی می دهد انجام دهید. همه این ها همراه با چکاپ سلامتی و برنامه غذایی سالم و مغذی مانع از خستگی و ناامیدی شما می شود.

برنامه ریزی کنید

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید، اهداف کوتاه مدت، اهداف بلند مدت و حتی آرزوهای تان بنویسید. هر چیزی که اتفاق می افتد را بنویسید مثلا افکار روزانه و پستی بلندی های زندگی. ذهن تان را از هر چیزی خالی کنید تا جا برای افکار و ایده های بهتر و مهم تر داشته باشید و چیزهای مهم را فراموش نکنید.

برچسب ها:
ثروتمند
نظر بینندگان
!
!
!