پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
اجاره خودرو

دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟

پرشین خودرو: یک کارشناس خودرو زمانبر شدن ترخیص قطعات خودرو را سبب دیر رسیدن این کالا به خودروسازان و افزایش دوبرابری قیمت مواد اولیه شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، امیرحسن کاکائی  با اشاره به اینکه تامین ارز واردات قطعات از بازار ثانویه انجام می شود افزود: افزایش نرخ ارز ، کند شدن روند تولید به دلیل دیررسیدن قطعات و سرازیر شدن سرمایه های سرگردان به سمت خرید خودرو سبب بالارفتن قیمت در حاشیه بازار شد.

وی با بیان اینکه دولت برای مقابله با تورم قیمت ها را بصورت دستوری پایین نگه داشته است گفت: این تصمیم دولت سبب تفاوت معنا دار قیمت خودرو در بازار نسبت به کارخانه شد که البته این قیمتها بیش از ظرفیت بازار است.
این کارشناس خودرو واقعی نشدن قیمت خودرو را سبب ادامه روند افزایش حاشیه بازار دانست و ادامه داد: واقعی شدن قیمت خودرو سبب کاهش تقاضا در بازار و کم شدن حاشیه بازار خواهد شد.

 

بازار خودرو

 

کاکائی با اشاره به اینکه خریداران فعلی بازار خودرو مصرف کننده واقعی نیستند افزود: واقعی شدن قیمتها به کمک مکانیزم های موجود در دست دولت امکان پذیر است که تعیین شود خودرو با توجه به کیفیت چه قیمتی باید داشته باشد.
وی با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت نهاده های تولید قیمت خودرو نیز باید برای واقعی شدن 40 تا 50 درصد افزایش یابد ادامه داد: با وضعیت فعلی بازار به آرامش نخواهد رسید.
این کارشناس خودرو با تاکید بر منطقی سازی تولید گفت: باید برای خودورسازی برنامه های بلندمدت طراحی شود مانند واردات خطوط تولید و فناوری بجای واردات خودرو تا امکان تولید قطعه در کشور فراهم شود.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
محمد
vote
۰
vote
۱۳۹۷/۰۶/۲۰
اقای کاکایی شما نفستون از جای گرم بلند میشه انگار چرا مردم باید تاوان بی تدبیری و بی سوادی و بی کفایتی مسولان این صنعت رو بپردازند هیچ راهکاری بجز گرون کردن ب ذهن مبارکتون نمیاد نظر ندید بهتره دولت تامین ارز نمیکنه و کالاها ترخیص نمیشوند دولتی ک بنگاه داری میکنه بایدم تامین ارزشو انجام بده تا تولید کم نشه وفاصله بازار وکارخونه ب این حد نرسه اگر الان میبینیم اختلاف قیمتها زیاده بخاطر عدم فروش بعله تا کم میارید دستتون میره تو جیب مردم ... بر سرمون ک کارشناسایی امثال شما نظر میدن واسمون
!
!
!