دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قول سونی برای استفاده از انرژی پاک
۰۲:۲۳ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۲

قول سونی برای استفاده از انرژی پاک

پرشین خودرو: شرکت سونی متعهد شده است که تا سال 2040 تمام انرژی مصرفی خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند و در این راه به فیسبوک، گوگل و مایکروسافت در باشگاه RE100 پیوست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سونی آخرین غول فناوری است که به باشگاه استفاده صد درصدی انرژی از انرژی‌های تجدیدپذیر پیوسته است.


سونی قول داده است که انرژی مورد نیاز تمام 111 دفتر کسب و کار جهانی خود را که همه کار از توسعه و ساخت کنسول‌های بازی تا فیلم‌های بزرگ هالیوودی انجام می‌دهند، تا سال 2040 از انرژی پاک تامین کند.

به دلیل اینکه هدف سونی خیلی دور است، متعهد شده است که تا سال 2030 حداقل 30 درصد از انرژی مصرفی خود را از این راه تامین کند.

این حرکت نشان می‌دهد که سونی به فیسبوک، گوگل و مایکروسافت به همراه 140 کسب و کار دیگر، در باشگاه RE100 پیوسته است.

همانطور که مشخص است، باشگاه RE100 ابتکار مشترک شرکت‌هایی است که متعهد شده‌اند تا سال 2050، 100 درصد انرژی خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند.

غول فناوری ژاپنی در سال مالی 2017 روی 5 درصد گیر کرده بود و امسال تصمیم گرفته است این عدد را به تدریج بالا ببرد.
 

انرژی پاکاین تعهد گامی در جهت درست است. سونی برای رسیدن به اهداف خود قول داده است که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را در ایالات متحده آمریکا و چین تسریع کند و برای نصب پنل‌های خورشیدی در سایت‌های تولیدی موجود در تایلند و ژاپن تلاش کند.

این شرکت در حال حاضر در مورد استفاده از انرژی خود شفاف است و باید هرچه زودتر خود را به رقبا در باشگاه RE100 برساند که در آن هر دو شرکت اپل و گوگل در حال حاضر مصرف برق عملیاتی خود را از انرژی باد و خورشیدی تامین می‌کنند. در همین حال، فیسبوک هدف بلند پروازانه استفاده کامل از انرژی پاک را سال 2021 قرار داده است.

"کنیچیرو یوشیدا" (Kenichiro Yoshida) رئیس و مدیر عامل شرکت سونی گفت: ما امیدواریم پیوستن ما به باشگاه RE100 به استفاده گسترده از انرژی‌های تجدیدپذیر نه تنها در سونی، بلکه در سراسر صنعت دنیا کمک کند

نظر بینندگان
!
!
!