سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۴۲ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
فروش خودرو در چین کاهش یافت
۱۵:۴۲ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
اجاره خودرو

فروش خودرو در چین کاهش یافت

فروش خودرو در چین در ماه آگوست برای دومین ماه پیاپی کاهش یافت برخی کارشناسان این آمار را نشانه نمایان شدن تأثیر منفی جنگ تجاری آمریکا با چین می دانند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، فروش خودرو در چین در ماه گذشته میلادی برای دومین ماه متوالی کاهش یافت و این مسئله نشانه جدیدی از تأثیر منفی سیاست جنگ تعرفه آمریکا علیه چین به شمار می رود.


بنا به گزارش انجمن تولید کنندگان خودرو در چین، فروش خودروهای سواری، شاسی بلند، و وانت در این کشور به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان 4.6 درصد کاهش یافته و به 1.8 میلیون خودرو رسیده است.

بر اساس آمار ارائه شده، فروش خودروهای شاسی بلند در چین که معمولا پرطرفدار بوده و فروش خوبی دارند 4.7 درصد کاهش یافته و به 737 هزار دستگاه رسیده است.

فروش سواری نیز 3.4 درصد افت کرده و به 901 هزار دستگاه رسیده است.

 

خودرو چین

 

 

به طور کلی از ابتدای سال جاری 15.2 میلیون دستگاه خودرو در چین به فروش رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.6 درصد افزایش داشته است.

سیاست اعمال تعرفه بین چین و آمریکا به تشدید نگرانی‌ها در بازار منجر شده است. البته باید توجه داشت تأثیر اقتصادی اینگونه سیاست‌ها محدود خواهد بود.

چین در پاسخ به اقدام آمریکا بر اعمال تعرفه بر واردات کالا، برای ورود خودرو و لوازم یدکی از آمریکا تعرفه 25 درصدی اعمال کرده است که البته این مسئله بیشتر به ضرر شرکت BMW آلمان بوده چرا که یکی از شاسی بلندهای تولیدی این شرکت آلمانی در آمریکا تولید شده و به بازار چین صادر می شود.

نکته حائز اهمیت اینکه برندهای خودروسازی آمریکایی خودروهای عرضه شده خود به بازار چین را در همین کشور تولید می‌کنند.

فروش خودروهای کاملا الکتریکی در بازار چین نیز 31 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 72 هزار دستگاه رسیده است.‌

نظر بینندگان
!
!
!