چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۰ | ۱۳۹۰/۱۲/۲۱
قیمت جدید خودروهای داخلی+ جدول
۱۰:۲۰ | ۱۳۹۰/۱۲/۲۱
اجاره خودرو
با افزایش 6درصدی قیمت خودروهای داخلی موافقت شد

قیمت جدید خودروهای داخلی+ جدول

پرشین خودرو: عضو کمیته خودرو از جزئیات جلسه شب گذشته این کمیته برای افزایش 6 درصدی قیمت خودروهای داخلی خبرداد و گفت: افزایش قیمت مشروط به کاهش زمان تحویل خودرو و از بین بردن فاصله میان بازار آزاد و درب کارخانه است به نحوی که حاشیه بازار با درب کارخانه تا اردیبهشت 91 از بین برود.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهرام میرآخورلو از جزئیات جلسه شب گذشته کمیته خودرو برای تنظیم بازار انواع خودروهای سواری در ایام پایانی سال خبرداد و گفت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته این کمیته، با افزایش مشروط قیمت انواع خودرو به طور متوسط 6 درصد، موافقت شده است.

عضو کمیته خودرو افزود: البته این افزایش قیمت مشروط بر این است که خودروسازان حجم بالایی از توزیع انواع خودرو را در بازار صورت دهند، تا بتوان با توزیع گسترده‌ای که از طریق خودروسازان چه به روش نقدی فوری و چه به روش پیش‌فروش صورت می‌گیرد، بازار را به تعادل رساند و قیمت حاشیه بازار را به قیمت‌های مصوب رساند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر واحدهای تولیدی خودروساز، متقاضی افزایش قیمت انواع خودرو بودند، مدارک و مستندات از سوی کمیته خودرو مورد بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد که قیمت خودروهای تولید داخلی، به طور متوسط تا 6 درصد افزایش یابد و در نهایت، سقف افزایش قیمتی برخی از مدل‌های خودرو، از 9 درصد تجاوز نکند.

به گفته میرآخورلو، این موافقت به دلیل تغییرات در بهای تمام شده تولید خودرو در کشور با توجه به تغییر نرخ پایه ارز مرجع به 1226 تومان صورت گرفته است، ضمن اینکه بعد حمایت از مصرف‌کنندگان نیز لحاظ شده؛ چراکه برخی از انواع خودرو در بازار با کاهش عرضه مواجه بود که همین امر پای سودجویان و دلالان را به بازار خودرو باز کرده بود.

وی اظهار داشت: این تصمیم برای از بین بردن اختلاف قیمت بازار آزاد با کارخانجات صورت گرفته است، چراکه مصرف‌کنندگان به راحتی به تهیه خودروها دسترسی نداشتند و دلالان قیمت‌ها را با سوداگری بالا برده بودند. بنابراین وقتی اختلاف قیمت بازار با قیمت‌های عرضه شده از سوی کارخانجات برداشته شود، حقوق مصرف‌‎کنندگان نیز احقاق می‌شود.

میرآخورلو گفت: بر اساس تصمیم کمیته خودرو، خودروسازان مکلفند تا تفاوت حاشیه بازار با قیمت درب کارخانه را تا اردیبهشت سال 91، به صفر برسانند.

وی اظهار داشت: همچنین خودروسازان مکلفند تا زمان تحویل خودرو را که هم اکنون 60 روزه است، به 30 روز کاهش دهند و این الزامی برای آنها است و در صورت تخلف، با آنها برخورد می‌شود.

میرآخورلو گفت: همچنین موضوع ارایه خدمات فروش نیز در حال بررسی است که امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم برای آن نیز مصوبه‌ای از کمیته خودرو داشته باشیم.

وی تاکید کرد: هم اکنون متوسط افزایش قیمت برخی از خودروسازان حتی کمتر از 6 درصد نیز پیش‌بینی شده است که بر این اساس، ایران‌خودرو، افزایش قیمتی در حدود 4.8 درصد خواهد داشت.

عضو کمیته خودرو در مورد افزایش قیمت پراید نیز گفت: سایپا نیز مجاز است که بر اساس این مصوبه، افزایش متوسط 6 درصدی قیمت را داشته باشد، اما تا این لحظه هیچگونه درخواستی برای افزایش قیمت محصولات این گروه خودروسازی، از سوی سایپا ارایه نشده است و این گروه صنعتی حتما کشش بازار را نیز در نظر خواهد گرفت.

عضو کمیته قیمت‌گذاری خودرو گفت: در جدیدترین تصمیم کمیته قیمت‌گذاری خودرو ال ۹۰ و پژو ۲۰۷ آی قیمت‌گذاری مجدد شده و مابقی خودروها تا سقف ۹ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

عضو کمیته قیمت‌گذاری خودرو اظهار داشت: خودروسازانی که پیش از این قیمت‌های خود را تغییر داده‌اند،افزایش قیمت جلسه شب گذشته شامل حال آنها نمی‌شود.

وی افزود: که از آن جمله می‌توان به مدیران خودرو و زامیاد اشاره کرد که دو ماه پیش قیمت‌های خود را دریافت کرده‌اند و افزایش قیمت فعلی شامل حال آنها نمی‌شود.

میرآخرلو گفت: در جلسه شب گذشته تصمیم‌گیری شد تا خودروسازانی که تقاضای افزایش قیمت داده‌اند و پرونده آنها در حال بررسی است به طور متوسط ۶ درصد افزایش قیمت داشته باشند و سقف ۹ درصد نیز از الزاماتی است که باید رعایت شود.

وی افزود: خودروهای تولید شده در شرکت‌ پارس خودرو به دلیل آنکه پیش از این تغییر قیمت داشته‌اند مشمول افزایش قیمت فعلی نمی‌شود و تنها خودروی L90 مدل E2 فول که بین ایران خودرو و پارس خودرو مشترک است قیمت‌گذاری شده و قیمت آن ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده که به هیچ وجه قابل تغییر نیست.

عضو کمیته قیمت‌گذاری خودرو گفت: قیمت ۲۰۶ نیز تنها ۶ درصد افزایش قیمت پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه تمام خودروسازها موظف به درج قیمت در سامانه 124 هستند اظهار داشت: تمام محصولات ایران خودرو باید متوسط افزایش قیمت ۶ درصد و سقف ۹ درصد را رعایت کنند و تنها خودروی 207i استثناء است.

میرآخرلو گفت: قیمت 207i با دنده اتوماتیک 22 میلیون و 400 هزار تومان و قیمت با دنده دستی 19 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است.

یک مقام مسئول در ایران خودرو با تشریح جزئیات مصوبه شب گذشته کمیته قیمت گذاری خودرو گفت: قیمت محصولات این شرکت به طور میانگین ۴.۱ درصد افزایش یافت.

یک مقام مسئول اظهار داشت: کمیته قیمت گذاری خودرو با افزایش ۳ درصدی قیمت پژو پارس و ۴۰۵ و رشد ۵ درصدی قیمت پژو ۲۰۶ و افزایش ۶ تا ۷ درصدی قیمت تندر ۹۰ موافقت کرد.

وی افزود: قیمت گذاری خودروهای با قیمت بالای ۳۵ میلیون تومان مانند ویتارا نیز از شرایط قیمت گذاری کمیته خودرو خارج شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
میرآخورلو
نظر بینندگان
!
!
!