سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساخت اولین کوادکوپتر با سوخت بنزین در ایران
۱۳:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
ایرانسل 2
/گزارش خبری/

ساخت اولین کوادکوپتر با سوخت بنزین در ایران

پرشین خودرو: یک شرکت داخلی موفق به طراحی و ساخت نخستین کواد کوپتر (پرنده هوشمند) با سوخت بنزین و قابلیت پرواز طولانی مدت شده است.

به گزارش پرشین خودرو، حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه این کوادکوپتر در نوع خود منحصر به فرد است، ادامه داد: این مدل برای پرواز طولانی مدت طراحی شده و می‌تواند برای پرواز در مسیرهای بلند مورد استفاده قرار گیرد.


وی سرکشی و پایش برای مرزبانی، جست‌وجو و امداد و نجات را برخی کاربردهای این پرنده هوشمند نام برد و اضافه کرد: این محصول اولین کوادکوپتر است که با سوخت بنزین کار می‌کند و دارای باتری‌های اضطراری نیز هست.

 

کوادکوپتر


رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: کواد کوپتر طراحی شده از سوی این شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی هیچ‌گونه نمونه مشابه داخلی نداشته و توانایی پرواز طولانی مدت، یکی از امتیازات ویژه این محصول است.

حیدری در خصوص قابلیت‌های کوادکوپتر خاطرنشان کرد: هدایت‌پذیری و انجام ماموریت به‌صورت تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی، قابلیت ارسال تصاویر و اطلاعات پروازی به صورت آنلاین به ایستگاه زمینی، پرواز در بیش از ۱۲ مد پروازی مختلف و بازگشت به خانه به‌صورت تمام اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه در شرایط اضطراری از دیگر قابلیت‌های این کوادکوپتر هستند.

نظر بینندگان
!
!
!