جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۵:۴۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
بررسی جاده‌های هوشمند!
۰۵:۴۵ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

بررسی جاده‌های هوشمند!

پرشین خودرو: هوشمندسازی نتیجه گسترش تکنولوژی در ابعاد مختلف است که پای آن به جاده‌ها و خودروها نیز کشیده شده تا در پی آن افزایش ایمنی و رفاه حال مسافران فراهم شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، هوشمند سازی مقوله‌ای است که در دنیای امروز بسیار فراگیر شده و تمام وسایل پیرو آن در حال تغییر هستند.


یکی از مواردی که به حوزه هوشمندسازی ورود کرده و با استقبال مخاطبین همراه بوده خودرو و جاده هوشمند است که خدمات جدیدی را به دوستداران فناوری تقدیم می‌کند تا در نتیجه آن امنیت سفر‌ها بیشتر شود.


جاده‌های هوشمند از توانایی درخشش در شب و یا نمایش علائم رانندگی و شاخص‌های آب و هوایی در تاریکی شب برخوردارند.

این جاده‌ها در جدیدترین تغییرات خود امکان شارژ خودرو در زمان حرکت را به خودرو‌های برقی می‌دهد تا از این طریق استفاده از سوخت‌های فسیلی به حداقل ممکن برسد.

البته ایده‌هایی مانند نشان دادن لغزندگی مسیر، درجه حرارت و تنظیم نور جاده با نزدیک شدن خودرو‌ها نیز شنیده می‌شود که این موارد با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور به حقیقت بپیوندد.

 

هوشمندسازی جاده

 

برخی شرکت‌ها نیز پا را از این مسئله فراتر گذاشته اند و به دنبال ساخت آسفالتی مخصوص برای کم کردن صدا‌های در حین رانندگی هستند.

در کنار وجود جاده‌های هوشمند، وجود خودرو‌های هوشمند این زنجیره را تکمیل می‌کند، خودرو‌های هوشمند که به خودرو‌های بدون راننده یا خودرو‌های خودران معروف هستند که با فناوری هوش مصنوعی رانندگی و مسیریابی می‌کنند.

این خودرو‌ها اطلاعات را از طریق سنسور‌های مختلف از محیط خود دریافت می‌کنند و با توجه به اطلاعات موجود از قبل، تصمیم گیری و رانندگی می‌کنند.

با توجه به آینده درخشان پیش بینی شده برای این نسل از خودرو‌ها و افزایش سهم آن در بازار، شرکت‌های مختلفی در این راستا تحقیق و فعالیت می‌کنند تا در رقابت دنیای تکنولوژی پیروز میدان باشند.

نظر بینندگان
!
!
!