سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
ائتلاف دریایی آمریکا علیه کره شمالی
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
اجاره خودرو

ائتلاف دریایی آمریکا علیه کره شمالی

پرشین خودرو: واشنگتن قرار است برای ممانعت از دور زدن تحریم‌های کره شمالی از راه تبادل کشتی به کشتی، ائتلافی دریایی را با حضور ۷ کشور از جمله انگلیس و فرانسه تشکیل دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، وال‌استریت ژورنال در گزارشی از تصمیم آمریکا برای تشکیل ائتلافی خبر داد که هدف از آن مقابله با کشتی‌هایی است که با نقض تحریم‌های سازمان ملل، سوخت مورد نیاز کره شمالی را تامین می‌کنند.

این ائتلاف دریایی قرار است علاوه بر آمریکا شامل کشورهای استرالیا، انگلیس، کانادا، نیوزیلند، فرانسه، کره جنوبی و ژاپن باشد.

کشورهای دخیل در ائتلاف، با اعزام کشتی‌ها و جت‌های خود به منطقه، درصدد شکار کشتی‌هایی برخواهند آمد که تحریم‌های سازمان ملل دررابطه با کره شمالی را نقض می‌کنند.

مقر این ائتلاف نیز ناو یو اس اس بلو ریج است که فرماندهی ناوگان هفتم آمریکا را دراختیار دارد.

ظاهراً این ائتلاف دریایی در ادامه کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه کره شمالی تشکیل می‌شود که علیرغم کاهش تنش‌ها میان واشنگتن-پیونگ‌یانگ همچنان پابرجاست.

به گزارش مهر، این خبر درحالی منتشر می‌شود که آمریکا طی روزهای اخیر روسیه را به تلاش فعالانه تلاش برای تضعیف رژیم تحریمهای بین المللی علیه کره شمالی متهم ساخته است. ادعا می‌شود روسیه با تحت فشار قرار دادن کارشناسان ذیربط برای اِعمال تغییرات موردنظر خود، در فرآیند تهیه گزارش سازمان ملل پیرامون تحریمهای کره شمالی مداخله می کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!