سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
توقیف بیش از 160 خودروی لوکس و موتورسیکلت سنگین
۱۱:۵۲ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

توقیف بیش از 160 خودروی لوکس و موتورسیکلت سنگین

پرشین خودرو: فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ از توقیف بیش از 160 خودروی سواری و موتورسیکلت سنگین متخلف در راستای اجرای طرح انضباط انتظامی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در طرحی که در مقر فاتب برگزار شد، در این باره گفت: طی 48 ساعت گذشته در طرح برخورد با خودروهای هنجارشکن و موتورسیکلت‌های غیرمجازکه در سطح شهر به اجرا در آمد و با مشارکت پلیس راهور، یگان امداد و گشت‌های انتظامی انجام شد،‌ 166 دستگاه خودرو و موتورسیکلت سنگین توقیف شد.

وی با بیان اینکه این خودروها به دلیل هنجارشکنی، آلودگی صوتی، دور دور و ایجاد مزاحمت برای نوامیس و اقدامات پرخطر توقیف شدند، گفت: این خودروها علاوه بر اعمال قانون باید 20 روز در پارکینگ بمانند و در صورت تکرار تخلف با توجه به اینکه این اطلاعات در بانک پلیس ثبت می‌گردد با آن‌ها برخورد خواهد شد.

سردار رحیمی با اشاره به آمار تفکیکی خودروهای توقیف شده، گفت: 15 دستگاه خودرو به علت سرعت بالای 150 کیلومتر بر ساعت، ‌75 دستگاه به دلیل تخلف‌های حادثه‌ساز و 55 دستگاه به دلیل دور دور توقیف شده‌اند.

 

توقیف خودرو

 

وی درباره برخورد با دور دور اظهارکرد: برخورد با دور دور در معابر تهران بویژه معابر شمالی ادامه داشته و البته به دلیل اقدامات پلیس برخی معابر تغییر کرده و رانندگان به معابر دیگری رفته‌اند،‌ اما پلیس با شناسایی این رانندگان در معابر دیگر هم با آن‌ها برخورد خواهد کرد و ضمنا اجرای چنین طرح‌هایی ادامه خواهد داشت.

سردار رحیمی افزود: همچنین 30 دستگاه خودرو دارای بیش از 30 نمره منفی هستند که گواهینامه رانندگانشان ضبط می‌شود.

رحیمی در پاسخ به سوال تردد موتور سنگین در معابر تهران نیز گفت: تردد موتورهای سنگین در معابر تهران غیر مجاز بوده و در صورت رؤیت پلیس با آن‌ها برخورد خواهد شد.در این طرح ده‌ها خودروی لوکس توقیفی به نمایش در آمدند که ارزش ریالی آن‌ها بیش از ده‌ها میلیارد تومان است.

نظر بینندگان
!
!
!