چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
رانت بر صنعت خودروسازی داخلی تاثیرگذار است
۱۴:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

رانت بر صنعت خودروسازی داخلی تاثیرگذار است

پرشین خودرو: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد رانت در صنعت خودرو کشور تاثیرگذار است، گفت: تحقیق و تفحص از روند فعالیت خودروسازان داخلی آغاز شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، علی اکبری  افزود: تحقیق و تفحص در زمینه فعالیت خودروسازان داخلی شکل گرفته و براساس فرایندی مشخص در حال تحقق است.
اکبری اضافه کرد: تحقیق و تفحص از صنعت خودرو سازی داخلی درحال انجام است اما باید توجه داشت که معیشت جمعیت بسیاری در سراسر کشور از این صنعت تامین می شود که باید در بررسی ها در این حوزه به آن توجه کرد هرچند که مشخص است که سطح کیفیت خودروهای داخلی پایین است.
تحقیق و تفحص از خودروسازان داخلی دو دوره های قبلی مجلس شورای اسلامی نیز از جانب نمایندگان صورت گرفته است اما هر بار به دلیل احتمال بیکار شدن کارکنان و نابودی مشاغل مستقیم و غیر مستقیم متاثر از این صنعت و همچنین حمایت از تولید ملی بی نتیجه مانده است.

 

خودرو

 

نارضایتی هایی که در جامعه نسبت به عملکرد خودروسازان داخلی وجود دارد شامل مواردی نظیر کیفیت پایین،قیمت بالا، انحصاری بودن بازار برای خودروسازان، نبود حق انتخاب برای مشتری، خدمات ناقص پس از فروش،بدعهدی در زمان تحویل خودرو، توهین های لفظی نمایندگان خودرو سازی و خود حق پنداری خودروسازان است.
تداوم این مشکلات و بدتر شدن آن نشان می دهد که گویا راه حل مناسبی برای حل این معضلات،تدوین نشده است.

** آب و خشکسالی
عضو کمیسیون کشاورزی،محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: علیرغم اینکه بارندگی ها در سال جاری کاهش چشمگیری داشته اما تاکنون گندم بیشتری از کشاورزان خریداری شده و تا دیروز این رقم از 9 میلیون و 500 هزار تن گندم خریداری شده گذشت.
وی با اشاره به اینکه کشور امروز دچار یکسری ابر چالش است گفت: در برنامه ششم توسعه ،آب و محیط زیست اولین اولویت های مجلس بوده و به دنبال آن رفع بیکاری باتوجه به منابع مالی دولت پیگیری شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!