سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
استقبال گرم «اون» از رئیس جمهور کره
۱۶:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
اجاره خودرو

استقبال گرم «اون» از رئیس جمهور کره

پرشین خودرو: رهبران دو کشور با یکدیگر دست دادند و صدها نفر از مردم کره شمالی با در دست داشتن گل از رئیس جمهور کره جنوبی استقبال کردند. این سومین دیدار رهبران دو کره طی ماه های اخیر به شمار می رود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فرارو، مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی اواخر روز دوشنبه وارد پیونگ یانگ شد و با استقبال گرم کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روبرو شده است. رئیس جمهور کره جنوبی قرار است در جریان سفر 3 روزه خود به پیونگ یانگ، با رهبر کره شمالی درباره تلاش های مربوط به خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره رایزنی کند.

رهبران دو کشور با یکدیگر دست دادند و صدها نفر از مردم کره شمالی با در دست داشتن گل از رئیس جمهور کره جنوبی استقبال کردند. این سومین دیدار رهبران دو کره طی ماه های اخیر به شمار می رود. سران دو کشور قرار است امروز سه شنبه و فردا چهارشنبه با یکدیگر دیدار کنند.

دو دیدار قبلی رهبران کره شمالی و کره جنوبی در روستای پانمون جون برگزار شده بود. این مذاکرات نشانگر پیشرفت چشمگیر در روابط دو کشور پس از سال‌ها تنش بوده است. گفتنی است که بعد از پایان جنگ دو کره (۱۹۵۰-۱۹۵۳) رسما آتش‌بس برقرار شد اما هر دو کشور در حالت جنگی قرار گرفتند.

اولین ملاقات در ژوئن ۲۰۰۰ و دومین دیدار در اکتبر ۲۰۰۷ در پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی انجام گرفت. و دومین ملاقات در اوایل ۲۰۱۸ انجام شد. برگزاری مسابقات المپیک زمستانی در فوریه ۲۰۱۸ باعث شد که دو کشور را به هم نزدیک شوند و دو کشور دشمن به دوست تبدیل شوند.

 

کره

 

کره شمالی

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!