جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۰/۱۲/۲۳
افزایش 15 درصدی قیمت قطعات در سال آینده
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۰/۱۲/۲۳
اجاره خودرو

افزایش 15 درصدی قیمت قطعات در سال آینده

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه سازان خودرو با اشاره به نیاز این صنعت به تامین ارز دولتی برای ادامه فعالیت عنوان کرد: تاکنون سهمیه ارزی مورد نیاز این بخش تامین نشده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی با بیان این مطلب گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته در انجمن، نیاز ارزی قطعه سازان برای سال آینده چیزی در حدود دو میلیارد دلار است. این ارز برای تامین مواد اولیه و واردات برخی قطعات نیاز است.

وی ضمن تاکید بر آنکه در صورت عدم تامین نیاز ارزی قطعه سازان، فعالان این صنعت به شدت در سال آینده با مشکل روبرو خواهند شد، اظهار کرد: در صورت تامین سهمیه ارزی مورد نیاز قطعه سازان در سال آینده و عدم بروز مشکل خاصی در وضعیت اقتصادی، می توان پیش بینی کرد که به طور میانگین قیمت تمام شده قطعات به صورت میانگین بین 10 تا 15 درصد افزایش داشته باشد.

به گفته قربانی؛ باید توجه داشت که بخشی از این افزایش قیمت تنها ناشی از افزایش قیمت ارز مرجع از 1080 تومان به 1226 تومان است. در صورتی که شرایط ویژه ای ایجاد شود، نمی توان چندان به میزان افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت ها امید داشت.

به نوشته ایلنا، وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از نیازهای قطعه سازان، اصلاح خطوط تولید و انجام سرمایه گذاری های جدید در کارخانجات است که این امر نیازمند تامین نقدینگی فعالان این صنعت است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطعه سازان
نظر بینندگان
!
!
!